Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/2/2023

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΛΑΔΑΔΙΚΑ - ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ομάδα της Cactus μεγαλώνει και αναζητά το επόμενο μέλος της!
Είμαστε ένα 360ο Digital Agency, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και υπηρεσίες Web Development, Design και Digital Marketing. Η ομάδα μας αποτελείται από νέα άτομα, γεμάτα πάθος και ενδιαφέρον για τον τομέα τους, προσανατολισμένη στην ομαδική δουλειά και το άρτιο αποτέλεσμα.
Εάν σε ενδιαφέρει να ενταχθείς στο τμήμα του Web Development, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου.
Περιγραφή θέσης:
Ο Υποψήφιος θα αναλαμβάνει έργα κατασκευής ιστοσελίδων και web εφαρμογών. Με την καθοδήγηση του εκάστοτε Project Manager, που είναι υπεύθυνος του έργου, θα κληθεί να το υλοποιήσει είτε μόνος του, είτε σε ομάδα προγραμματιστών.

Αρμοδιότητες:
● Κατασκευή ιστοσελίδων (παρουσίασης και eshop) - Frontend & Backend
● Ανάπτυξη web εφαρμογών

Απαραίτητα Προσόντα

● Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου
● Άριστη γνώση αγγλικών
● 1+ χρόνος προϋπηρεσίας/εμπειρίας σε αντίστοιχο αντικείμενο
● Άριστη γνώση PHP – MySQL
● Γνώση HTML5, Javascript, jQuery, CSS
● Άριστη γνώση Wordpress (actions, filters, hooks) και WooCommerce
● Άριστη Γνώση OpenCart
● Παραμετροποίηση plugins/extensions
● Γνώση Server Panel (Plesk,cPanel)
● Γνώση με τεχνολογίες API (REST, SOAP)
● Προσοχή στη λεπτομέρεια
● Συνεργατικό πνεύμα
● Επαγγελματισμός και Τυπικότητα
Θα εκτιμηθούν:
● Vue.js
● Laravel

Παροχές

● Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
● Σταθερό ωράριο (10.00 - 18.00)
● Ανταγωνιστικός μισθός, ανάλογων των προσόντων
● Συνεχής εσωτερική εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
● Δυνατότητα συμμετοχής σε εκπαιδευτικά σεμινάρια και εκθέσεις σχετικά με τον κλάδο
● Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης