Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/10/2022

Τεχνίτες Οικοδομικών Εργασιών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ

Η ΛΥΣΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΟΕ, τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα της κατασκευής, συντήρησης και επισκευής ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων, αναζητά Τεχνίτες Οικοδομικών Εργασιών (Τεχνίτες Κτιριακών Έργων ή Μηχανοτεχνιτών ή Οικοδόμων-Κτιστών ή Ελαιοχρωματιστών-Υδροχρωματιστών) για εργασία σε Νοσοκομειακή μονάδα του Κιλκίς.

Βασικές Αρμοδιότητες:

Παροχή υπηρεσιών οικοδομικών εργασιών περιλαμβάνει την εκτέλεση διαφόρων εργασιών συντηρήσεων, επισκευών, βελτιώσεων, αποκαταστάσεων, τροποποιήσεων και εν γένει εργασιών μικρής έκτασης, οι οποίες απαιτούνται για την αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών και για τη διατήρηση των δομικών στοιχείων σε άριστη κατάσταση, προκειμένου να καλύπτονται οι καθημερινές λειτουργικές ανάγκες των κτιρίων.

Συνοπτικά, το αντικείμενο της παροχής υπηρεσιών σχετίζονται, ενδεικτικά και όχι περιοριστικά, με:

  • Μεμονωμένες αποκαταστάσεις φθορών και ρυθμίσεις μηχανισμών κουφωμάτων.
  • Ξυλουργικές μικροεργασίες (π.χ. επισκευές εδράνων και καθισμάτων, επίπλων γραφείου, ερμαριών φύλαξης, ντουλαπιών, βιβλιοθηκών, σκιάστρων, παγκακιών κλπ.).
  • Περιορισμένης έκτασης επιδιορθώσεις και αντικαταστάσεις των φθαρμένων επιστρώσεων των δαπέδων παντός υλικού, καθώς και των επενδύσεων των τοιχοποιιών.
  • Μεμονωμένες επισκευές ή διασκευές σε τοιχοποιίες οπτοπλινθοδομών, γυψοσανίδων ή άλλων ελαφρού τύπου υλικών, όπως επίσης και σε οροφές και ψευδοροφές (π.χ. καθαίρεση και αντικατάσταση πλακών ορυκτών ινών ψευδοροφής).
  • Τοπικές επισκευές παλαιών σαθρών επιχρισμάτων και εργασίες χρωματισμών επιφανειών, εσωτερικών και εξωτερικών, εργασίες εφαρμογής επιχρισμάτων και χρωματισμών οι οποίες απαιτούνται στα πλαίσια εργασιών αποκατάστασης των δομικών στοιχείων, έπειτα από οικοδομικές επεμβάσεις.
  • Επιδιορθώσεις περιορισμένης έκτασης των σιδηροκατασκευών και των αλουμινοκατασκευών.
  • Τοπικές αποκαταστάσεις των θερμομονώσεων και των υγρομονώσεων των δωμάτων και συντηρήσεις μικρής κλίμακας των στεγών. Αποξήλωση και αντικατάσταση των πολυκαιρισμένων υλικών μόνωσης και στεγάνωσης, καθώς και εφαρμογή νέων σφραγιστικών μαστιχών σε ραφές ασφαλτικών μεμβρανών, σε οπές και σε άλλα σημεία τοπικής αστοχίας.
  • Μικροεπισκευές και καθαρισμός του δικτύου των υδρορροών.
  • Επεμβάσεις μικρής κλίμακας σε δομικά στοιχεία του περιβάλλοντα χώρου, όπως βαθμίδες, παρτέρια, τοιχία, δάπεδα, περιφράξεις, καθώς και περιστασιακές εργασίες διαμόρφωσης εδάφους.
  • Απομάκρυνση υλικών καθαιρέσεων, συντηρήσεων κλπ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πιστοποιητικό εμβολιασμού κατά Covid-19, καθώς πρόκειται για εργασία σε Νοσοκομειακές εγκαταστάσεις,
  • Επιθυμητή η εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.

Παροχές

  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, μέσα από το οποίο θα αναπτυχθούν οι δεξιότητες και οι ικανότητες
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση κι εκμάθηση νέων τεχνικών και τεχνολογιών στο αντικείμενο εργασίας

Συνθήκες Εργασίας:

Πενθήμερη (Δευτέρα - Παρασκευή), οχτάωρη απασχόληση σε πρωινή βάρδια (07:00-15:00).