Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2022

Πωλητής / Πωλήτρια σε κατάστημα ειδών τεχνολογίας

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη MEDITERRANEAN COSMOS | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το δίκτυο καταστημάτων Mr.Gadget ένα από τα πλέον δυναμικά και αξιόπιστα brand για αξεσουάρ, gadgets και τηλεπικοινωνιακά προϊόντα, αναζητά άμεσα Υποψήφιους/ες για στελέχωση του τμήματος πωλήσεων στο κατάστημα Mr. Gadget στο εμπορικό κέντρο Mediterranean Cosmos.

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Χειρισμός ERP και πιστωτικών συναλλαγών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες, διερεύνηση και ανάδειξη των αναγκών τους,
  • Παρακολούθηση ελλείψεων και φροντίδα για την αναπλήρωσή τους
  • Τακτοποίηση προϊόντων στα ράφια
  • Αποτελεσματική πώληση συσκευών αξεσουάρ και υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών
  • Εξυπηρέτηση πελατών με ενθουσιασμό και πάθος
  • Διατήρηση καθαριότητας του χώρου εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Άνεση στην επικοινωνία.
  • Επικοινωνιακή και φιλική προσωπικότητα.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ευγένεια, υπευθυνότητα και πνεύμα ομαδικότητας.
  • Ικανότητες επικοινωνίας και ιεράρχησης προτεραιοτήτων.
  • Γνώση αγγλικών.
  • Απαραίτητη γνώση υπολογιστή (Η/Υ).
  • Ανάλογη εμπειρία 2-4 έτη σε πωλήσεις gadgets, αξεσουάρ, συσκευών και υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχο κατάστημα.
  • Άριστη γνώση των προϊόντων της κατηγορίας και διαρκής ενημέρωση για τις νέες τεχνολογίες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες

Παροχές

Παροχές:
  • Σταθερός μισθός & νόμιμες αποδοχές
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Bonus επίτευξης στόχων