Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/12/2022

Pharmacy Sales Specialist

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διαθέτεις εμπειρία στις πωλήσεις στον κλάδο των Φαρμακείων και συγκεκριμένα σε παραφάρμακο, δερμοκαλλυντικά ή συμπληρώματα διατροφής;

Αν έχεις άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, προσανατολισμό στο αποτέλεσμα και είσαι φιλόδοξος/η τότε μην χάσεις την ευκαιρία να γίνεις μέλος σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες του κλάδου.

Περιμένω την αίτησή σου, τώρα!

Ως Pharmacy Sales Specialist, θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Καθημερινές επισκέψεις σε φαρμακεία με στόχο την ανάπτυξη αποτελεσματικών σχέσεων με τους πελάτες
  • Αποτελεσματική διαχείρηση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου
  • Εντοπισμός νέων ευκαιρίων και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Ενεργή προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας
  • Επίτευξη στόχων με βάση τους εμπορικούς στόχους της εταιρείας
  • Έρευνα ανταγωνισμού και σχεδιασμός στρατηγικών ενεργειών για το νομό Ιωαννίνων και όμορων νομών

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του Pharmacy Sales Specialist, θα πρέπει να έχει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • 3+ έτη εμπειρίας στο χώρο των πωλήσεων B2B Φαρμακείου (OTC προϊόντα)
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Δυνατότητα εργασίας με ωράρια φαρμακείων
  • Επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Στοχοπροσήλωση και εμπορική αντίληψη
  • Δυναμική προσωπικότητα, φιλοδοξία, εργατικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με τον πελάτη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Pharmacy Sales Specialist:
  • Δυνατότητα εργασίας σε μια μεγάλη εταιρεία στον κλάδο των συμπληρωμάτων διατροφής
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο σύστημα Bonus βάσει αποδοτικότητας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Εταιρικό κινητό, laptop & tablet
  • Ατομική ιδιωτική ασφάλιση ιατροφαρμακευτικής κάλυψης
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει στη θέση του/της Pharmacy Sales Specialist τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά Δευτέρα-Παρασκευή 09:30-17:00 την Έλενα Βασιλείου στο +30 694 078 1825

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.