Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/1/2021

Πωλητής Β2Β (Ν. Αττικής)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ με τον διακριτικό τίτλο ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ, στα πλαίσια της συνεχούς και δυναμικής της ανάπτυξης, αναζητά έμπειρο πωλητή για το κέντρο διανομής της Αθήνας, με έδρα τον Ασπρόπυργο.

Κύρια καθήκοντα θέσης

  • Καθημερινή επαφή με το υπάρχον πελατολόγιο (κρεοπωλεία, mini market, super market, εστιατόρια, ψησταριές, μεζεδοπωλεία, catering και καταστήματα delicatessen)
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας, τηρώντας τις διαδικασίες πωλήσεων και τιμολογήσεων
  • Εξυπηρέτηση πελατών, λήψη παραγγελιών, δειγματισμό και παρουσίαση προϊόντων, υποστήριξη μετά την πώληση, επικοινωνία με τους πελάτες, ακολουθώντας τις διαδικασίες προώθησης και marketing
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση ευκαιριών στις περιοχές ευθύνης του, με παράλληλο σχεδιασμό προτάσεων και ενεργειών για την επίτευξη των στόχων
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Παρακολούθηση προγραμματισμένων στόχων επισκέψεων σε εβδομαδιαία και μηνιαία βάση
  • Διερεύνηση και άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες των πελατών με ταυτόχρονη διαχείριση των προβλημάτων τους, επίλυση αυτών και εύρεση λύσεων για περαιτέρω ανάπτυξη
  • Διατήρηση ενημερωμένου αρχείου πελατών για καλύτερο προγραμματισμό και ενημέρωση του υπεύθυνου του κέντρου διανομής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ (επιθυμητό προσόν)
  • Προυπηρεσία 3-5 χρόνια στις πωλήσεις D2D & B2B, σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων του χώρου των τροφίμων FMCG, HORECA ή στη βιομηχανία κρέατος
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS OFFICE και νέων τεχνολογιών (συστήματα ERP)
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες, ενεργητικότητα και ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα απαιτητικό, δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας, με έντονες προκλήσεις
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και δίπλωμα οδήγησης Β' κατηγορίας

Παροχές

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο