Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2020

Υπεύθυνος Προμηθειών και Διαχείρισης Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη DORTMUND | Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Προμηθειών και Διαχείρισης Αποθήκης από κατασκευαστική εταιρεία ανακαινίσεων διαμερισμάτων στη Γερμανία.

Περιγραφή θέσης:

Ο Υπεύθυνος Προμηθειών & Διαχείρισης Αποθήκης επιβλέπει και τηρεί όλες τις διαδικασίες για τη σωστή προμήθεια, τακτοποίηση, και διακίνηση όλων των υλικών που απαιτούνται για τη σωστή και απρόσκοπτη εργασία των συνεργείων στα έργα ανακαίνισης διαμερισμάτων τις εταιρείας στη Γερμανία.

Αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση του σωστού και έγκαιρου εφοδιασμού με προϊόντα και υλικά στα διαμερίσματα τα οποία ανακαινίζει το προσωπικό της εταιρείας.
  • Διαχείριση παραγγελιών προϊόντων και υλικών
  • Παρακολούθηση και τακτοποίηση ελλείψεων και αναγκών
  • Παραγγελιοδοσία και παραλαβές προϊόντων
  • Αυστηρή ενημέρωση των καταστάσεων προϊόντων και υλικών
  • Κωδικοποίηση υφιστάμενων υλικών παραγωγής και εφαρμογή σε νέο πρόγραμμα Warehouse Management
  • Αξιολόγηση του προσωπικού της ομάδας του και συνεχής υποστήριξή του
  • Επίβλεψη και αυστηρή τήρηση προγράμματος Warehouse Management
  • Άμεση επικοινωνία και αναφορά στη Γενική Διεύθυνση

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Logistics Manager θα διαθέτει τα εξής:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση διαχείρισης αποθήκης
  • Εμπειρία σε Warehouse Management Systems
  • Πολύ καλές γνώσεις αγγλικών και γερμανικών
  • Υψηλή ικανότητα συνθετικής και αναλυτικής σκέψης
  • Τήρηση προθεσμιών, συνέπεια, ακρίβεια
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες, αποτελεσματικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Πρακτική εμπειρία σε Logistics
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα χρήσης παλετοφόρων

Παροχές

Παρέχονται:

- Διαμονή

- Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη

- Μετακίνηση

- Μόνιμη δουλειά

- Μισθός 3.500 ευρώ / μήνα μικτά.