Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/9/2019

B2C_Sales

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία BEFON, έχοντας πολυετή εμπειρία στη διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων, ως στρατηγικός συνεργάτης της ELPEDISON στην Ελλάδα, κορυφαία εταιρεία ενέργειας, τόσο στην παραγωγή και προμήθεια ηλεκτρικού ρεύματος, όσο και στην προμήθεια φυσικού αερίου, ενδιαφέρεται να προσλάβει άτομα για τα καταστήματα της Elpedison:

Β2C_Sales_

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα συμβάλει στην επίτευξη των εταιρικών στόχων οικοδομώντας και διατηρώντας καλές σχέσεις με τους πελάτες και τους εν δυνάμει πελάτες. Παράλληλα, θα αναπτύξει νέες ευκαιρίες και θα διευρύνει το φάσμα των τωρινών πελατών.

Χαρακτηριστικά θέσης
Τύπος: Πλήρη απασχόληση (8h)
Τοποθεσία: Αθήνα

Βασικές Αρμοδιότητες

• Επίτευξη του στόχου πωλήσεων
• Ενίσχυση του υπάρχοντος πελατολογίου καθώς και η επέκταση αυτού
• Διαπραγμάτευση και διαφύλαξη καλής συνεργασίας με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
• Διακριτική και καινοτόμα προσπάθεια για τη διασφάλιση και μεγιστοποίηση του δυναμικού της περιοχής
• Ανάπτυξη και διαχείριση των ευκαιριών για νέο πελατολόγιο
• Ενίσχυση εταιρικής ταυτότητας
• Διεκπεραίωση διαφόρων άλλων καθηκόντων εντός καταστήματος

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.

Απαραίτητα Προσόντα

• Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας
• Αναλυτική σκέψη και οργανωτικές ικανότητες
• Δυναμικός χαρακτήρας με προσήλωση στην επίτευξη των στόχων
• Πελατοκεντρική προσέγγιση
• Προϋπηρεσία σε Β2C πωλήσεις
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
• Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

• Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
• Εισαγωγική εκπαίδευση και συστηματική υποστήριξη κατά τη διάρκεια προσαρμογής
• Σταθερός μισθός
• Βonus παραγωγικότητας
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με τάσεις ανάπτυξης