Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/7/2020

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΥΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η τεχνική - κατασκευαστική Εταιρία ΤΕΧΝΕΚ, με πολυετή παρουσία και υψηλή τεχνογνωσία στο χώρο των μηχανολογικών εγκαταστάσεων, αναζητά Λογιστή / Λογίστρια.

Περιγραφή θέσης

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών
  • Παρακολούθηση γενικών εξόδων
  • Συμμετοχή σε ενέργειες μισθοδοσίας
  • Έκδοση ισολογισμού
  • Πληρωμή φόρων και εισφορών σε ταμεία οργανισμών (ΔΟΥ, ΙΚΑ)
  • Διαχείριση Υποχρεώσεων προς Τρίτους (Δημόσιοι Οργανισμοί, Πιστωτικά Ιδρύματα)
  • Διαχείριση Δαπανών και Εισπράξεων (πελάτες, προμηθευτές)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής / λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση του Softone
  • Δικαίωμα υπογραφής (Α' Τάξης)
  • Καλή γνώση Μισθοδοσίας
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Office
  • Γνώση αναπτυξιακού νόμου και επενδυτικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και διαχείριση προβλημάτων