Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/03/2020

Μεταφραστής/ρία

Εκπαίδευση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο ζητά μεταφράστρια κειμένου από τα ελληνικά στα αγγλικά.

Η υποψήφια θα εργάζεται με κύριες αρμοδιότητες:
- Μετάφραση όλου του περιεχομένου του e-shop κάθως και των υπόλοιπων σελίδων της εταιρίας.
- Μετάφραση όλων των επίσημων εγγράφων της εταιρίας.
- Μετάφραση κειμένων - πληροφοριών που παρουσιάζοντε επάνω στα προϊόντα της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

- Απόφοιτος αγγλική φιλολογίας ή κάτοχος πιστοποιημένου εγγράφου που αποδεικνύει την δυνατότητα άριστης μετάφρασης στα αγγλικά.
- Δυνατότητα σύνταξης άριστης ποιότητας και σύνταξης κειμένων στην αγγλική γλώσσα και προσαρμοσμένα στις σωστές ορολογίες της ομορφιάς - μακιγιάζ.
- Δυνατότητα σύνταξης και επιμέλειας εμπορικών κειμένων.
- Γνώση Η/Υ: Word, Excel, Outlook.
- Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις.
- Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση ή κλάδο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Παροχές

- Δυνατότητα εργασίας πλήρης, μερικής ή και προσωρινής απασχόλησης.
- Δυνατότητα εργασίας εξ αποστάσεως.