Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2022

Σύμβουλος Πωλήσεων Ν. Χαλκιδικής

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της εταιρείας Κυρκούδης Πέτρος & ΣΙΑ ΕΕ, τη θέση του/της

Συμβούλου Πωλήσεων Νομού Χαλκιδικής

Η εταιρεία-πελάτης

Το γεωπονικό κατάστημα Κυρκούδης Πέτρος & ΣΙΑ ΕΕ, με έδρα τις Καλύβες Πολυγύρου, κατέχει ηγετική θέση στην αγορά της Χαλκιδικής, παρέχοντας υψηλής ποιότητας φυτώρια, προϊόντα φυτοπροστασίας και λιπάσματα.

Στο πλαίσιο της ανάπτυξής της, η εταιρεία αναζητεί Σύμβουλο Πωλήσεων Ν. Χαλκιδικής.

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί, θα αναφέρεται στον ιδιοκτήτη της εταιρείας και θα έχει ως βασικό σκοπό την ανάπτυξη του πελατολογίου στην περιοχή της ευθυνης του/ης (Νομός Χαλκιδικής). Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα του/της θα περιλαμβάνουν:

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Ανάλυση αγοράς και συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού
  • Διαχείριση και προγραμματισμό συναντήσεων και επαφών εμπορικού ενδιαφέροντος
  • Καθημερινές επισκέψεις σε δυνητικούς πελάτες
  • Διερεύνηση αναγκών πελατών και παροχή κατάλληλων λύσεων για την κάλυψή τους
  • Παράδοση των παραγγελιών στον χώρο του πελάτη.

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:
  • Γεωπόνος απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Εμπειρία στις πωλήσεις, τουλάχιστον 3 ετών, ιδανικά σε πωλήσεις αγροτικών εφοδίων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και αξιοπιστία
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων.

Παροχές

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και laptop/tablet
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.