Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/03/2021

Λογιστής με ειδίκευση στις Κυπριακές Επιχειρήσεις

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πιστεύουμε ότι κάθε επαγγελματίας πρέπει να αναπτύσσει την επιχειρηματική του δραστηριότητα χωρίς φραγμούς και εμπόδια. Να έχει την δυνατότητα, ανεπηρέαστος από φορολογικά, λογιστικά και νομικά ζητήματα, να δημιουργήσει μια λειτουργική, επωφελή και με συνεχή εξέλιξη εταιρεία. Να επενδύει τον χρόνο του και να επικεντρώνεται στην λήψη στρατηγικών αποφάσεων που θα αποφέρουν κέρδος και ανάπτυξη. Είμαστε η EPIDOSIS και αποστολή μας είναι η ανάπτυξη της επιχείρησής σας! #EpidosisExpandYourBusiness

Για τα γραφεία μας στη Θεσσαλονίκη αναζητάμε Λογιστή / Λογίστρια, με ειδίκευση στις κυπριακές εταιρίες, πλήρους απασχόλησης.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Λογιστική παρακολούθηση εταιριών σε καθημερινή βάση
  • Κατάρτιση ισολογισμών και αποτελεσμάτων
  • Λογιστικές καταχωρήσεις
  • Επικοινωνία με τράπεζες
  • Έκδοση ΦΠΑ και VIES
  • Επικοινωνία με τους πελάτες και τους εξωτερικούς συνεργάτες στην Κύπρο
  • Επικοινωνία με τις αρμόδιες υπηρεσίες στην Κύπρο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας ως λογιστής ή λογιστής ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ με ειδίκευση στην Κύπρο
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (οικονομική ορολογία)
  • Γνώσεις  INTRASTAT, VIES, υπολογισμό και υποβολή ΦΠΑ,
  • Γνώση προγραμμάτων λογιστικής
  • Ορθότητα και ταχύτητα στην χρήση προγραμμάτων CRM
  • Σύνθετη Διαχείριση - εξυπηρέτηση πελατών σε Φορολογικά - Ασφαλιστικά θέματα
  • Οργάνωση Αρχείων - Ψηφιοποίηση Εγγράφων - Ηλεκτρονική Διαχείριση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας σε ένα δυναμικό και εξαιρετικά επαγγελματικό πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας