Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/11/2021

Εξωτερικός Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η i-switch.gr επίσημος συνεργάτης διαφόρων παρόχων ενέργειας αναζητά: Εξωτερικό Πωλητή για την προώθηση οικιακών και εταιρικών προϊόντων ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου με σκοπό την ανάπτυξη νέου πελατολογίου.

Ο ιδανικός υποψήφιος είναι υπεύθυνος για την επικοινωνία με οικιακούς & εταιρικούς καταναλωτές με σκοπό την ενημέρωση και προώθηση υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.

Περιγραφή Θέσης

  • Face to face επικοινωνία με τον καταναλωτή
  • Ολοκληρωμένη παρουσίαση των υπηρεσιών/προγραμμάτων της εταιρείας
  • Διαχείριση αντιρρήσεων καταναλωτή
  • Άμεση πώληση βάσει των αναγκών του καταναλωτή
  • Reporting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Λυκείου/ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία σε θέση πωλήσεων, ιδανικά στην αγορά της ενέργειας ή προϋπηρεσία ως ιατρικοί επισκέπτες, μεσίτες, ασφαλιστές
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσανατολισμός στον πελάτη και στην επίτευξη στόχων
  • Δραστήρια και δυναμική προσωπικότητα με όρεξη για δουλειά
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Ελεύθερο ωράριο
  • Διαρκή εκπαίδευση στο χώρο του Marketing και των Πωλήσεων
  • Προοπτικές εξέλιξης