Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/7/2018

Υπεύθυνος Διαχείρισης Ακινήτων

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διαθέτεις εμπειρία στην διαχείριση ακινήτων και επιθυμείς να εργαστείς σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελληνική Αγορά ;

Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων, τότε, ίσως, η θέση του Υπεύθυνου Διαχείρισης Ακινήτων είναι για εσένα.

Για να μάθεις περισσότερες πληροφορίες διάβασε τη συνέχεια!

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Υπεύθυνου Διαχείρισης Ακινήτων είναι:

  • Ανάληψη διαχειρίσεως ακινήτων (property management)
  • Μέριμνα για τη δημιουργία φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου ακινήτων (συλλογή εγγράφων και καταχώρηση στοιχείων)
  • Μέριμνα για την τεχνική και νομική ωρίμανση ακινήτων
  • Μέριμνα για την ασφάλιση των ακινήτων και την εγγραφή  τους στα Κτηματολογικά βιβλία του Εθνικού Κτηματολογίου
  • Εκπόνηση Εισηγήσεων για τις αγορές – πωλήσεις ακινήτων▪  Ανάληψη διαχειρίσεως ακινήτων (property management)
  • Εκπόνηση Εισηγήσεων για τις αγορές – πωλήσεις ακινήτων

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Υπεύθυνου Διαχείρισης Ακινήτων, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Κάτοχος τίτλου σπουδών τριτοβάθμιας εκπαιδεύσεως τεχνικής ή νομικής κατευθύνσεως
  • Ικανοποιητική γνώση της αγοράς ακινήτων
  • Άριστη γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Άριστη γνώση Η/Υ (word, excel, power point, outlook κ.λ.π.)
  • Επικοινωνιακή Δεξιότητα και Εξωστρέφεια
  • Οργανωτική Ευχέρεια και Μεθοδικότητα
  • Ικανότητα στην Επίτευξη Στόχων και την Τήρηση Χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ευελιξία- Διάθεση για Συνεργασία – Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα να ακολουθεί κανόνες και κανονισμούς

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Υπεύθυνο Διαχείρισης Ακινήτων:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική κατάρτιση
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης