Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/06/2023

Υπεύθυνος Προγράμματος & Διαχείρισης Ποιότητας (Programme & Quality Manager)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Η KSM HR, αναζητά για λογαριασμό μεγάλου οργανισμού,

Υπεύθυνο Προγράμματος & Διαχείρισης Ποιότητας (Programme & Quality Manager)

Oι κατάλληλοι/ες υποψήφιοι/ες θα αναλάβουν την τήρηση των διαδικασιών που ορίζονται από τον οργανισμό και θα συνεργάζονται στενά με τη διεύθυνση και τους projects managers του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:
• Αντίστοιχη εμπειρία σε εταιρείες πληροφορικής / τεχνολογίας καθώς τα έργα που θα διαχειρίζονται είναι αμιγώς πληροφορικής
• Μεταπτυχιακός τίτλος σε TQM ή συναφές θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Εμπειρία εργασίας με ομάδες
• Δυνατότητα multitasking

Οι αρμοδιότητες Υπεύθυνου Προγράμματος περιλαμβάνουν ανάμεσα σε άλλες:

Διαχείριση προγράμματος
- Εξασφάλιση συμμόρφωσης σύμφωνα με όσα προβλέπονται στην εταιρική διακυβέρνηση.
- Παρακολούθηση διασυνδεδεμένων έργων.
- Συντονισμό δραστηριοτήτων μεταξύ των έργων.
- Εντοπισμός έργων που δεν έχουν ανατεθεί (unassigned tickets).
- Παρακολούθηση εξέλιξης της εκτέλεσης έργων.
- Παρακολούθηση χαρτοφυλακίου έργων (Portfolio Management).
- Συντονισμός δράσεων και συγκέντρωση στοιχείων για την υποστήριξη διενέργειας εσωτερικών ή εξωτερικών ελέγχων.
- Προσδιορισμός κινδύνων και ρίσκων επιχειρηματικής συνέχειας.

Παρακολούθηση και εξέλιξη διαδικασιών
- Συμμετοχή στη δημιουργία νέων διαδικασιών με προτάσεις απλοποίησης και εξέλιξης διαδικασιών.
- Εκπαίδευση προσωπικού στην τήρηση των διαδικασιών, ένταξη αυτών στις ομάδες έργου (πχ. δημιουργία λογαριασμών στα υποστηρικτικά εργαλεία πληροφορικής κλπ)
- Παρακολούθηση διαδικασιών και ευρημάτων εσωτερικών και εξωτερικών ελέγχων.

Έλεγχος και βελτίωση ποιότητας
- Ανάπτυξη διαδικασιών εντοπισμού και αναφοράς προβλημάτων ποιότητας.
- Διατήρηση αρχείου των αναφορών ποιότητας και σχετικών εγγράφων.
- Διαχείριση συμβάντων/προβλημάτων και ανάλυση των βασικών αιτιών (Incident/Problem Management).

Αναφορές
- Δημιουργία και παρουσίαση στατιστικών αναφορών.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων