Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/10/2019

Ελεγκτής (Μηχανικός Δοκιμών) τμήματος ανεμοπίεσης & στεγανότητας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ift Hellas είναι εταίρος του κοινοποιημένου φορέα δοκιμών και πιστοποιήσεων ift Rosenheim και δραστηριοποιείται στον κλάδο των δοκιμών σε κουφώματα, υαλοπετάσματα και γενικά σε οικοδομικά υλικά με έδρα στη Θεσσαλονίκη και εξυπηρετεί τις αγορές Ελλάδας, Κύπρου, Τουρκίας και Βουλγαρίας.

Αρμοδιότητες:
  • Δοκιμές σε παράθυρα, πόρτες, πύλες, πετάσματα και συναφών προϊόντων π.χ. αεροδιαπερατότητα, υδατοστεγανότητα, φορτίο ανέμου, συνεχής λειτουργία και μηχανικά φορτία
  • Αξιολόγηση των κατασκευών και της ποιότητα κατασκευής τους
  • Σύνταξη τεκμηρίωσης δοκιμών (πρωτόκολλα)
  • Διεξαγωγή δοκιμών σε θαλάμους δοκιμών εταιρειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ) ή πτυχίο τμήματος Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου ή συναφή
  • Επαγγελματική κατάρτιση θεωρείται πλεονέκτημα
  • Πρακτική εμπειρία στον τομέα των παραθύρων και των προσόψεων θεωρείται πλεονέκτημα
  • Υψηλό προσανατολισμό στον πελάτη
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Άριστη γνώση χρήσης MS Office (π.χ. Excel, Word, PowerPoint κ.λπ.)
  • Μητρική γνώση Ελληνικών
  • Καλή γνώση Γερμανικών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δυνατότητα ταξιδιών και υψηλή ευελιξία
  • Ομαδική εργασία, κοινωνικότητα και καλοί τρόποι
  • Προσεκτικός, συστηματικός και ανεξάρτητος τρόπος εργασίας

Παροχές

  • Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης