Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/03/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρία στο κέντρο της Θεσσαλονίκης επιθυμεί να προσλάβει Βοηθό Λογιστή για τις ανάγκες του λογιστηρίου της επιχείρησης.

Αρμοδιότητες
  • Καταχώριση παραστατικών και εμπορική διαχείριση
  • Συμφωνίες και πληρωμές πελατών, προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών
  • Καταχωρήσεις και συμφωνίες κινήσεων τραπεζών
  • Έλεγχος ταμείου
  • Διαχείριση αλληλογραφίας
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα εργασιών του λογιστηρίου
  • Διαχείριση και Επικοινωνία με πελάτες εξωτερικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δύο (2) - τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε εμπορική εταιρεία
  • Απαραίτητη προϋπόθεση άριστος χειρισμό δύο (2) ξένων γλωσσών.
  • Εμπειρία τήρησης διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων ERP
  • Άριστη χρήση των προγραμμάτων Microsoft (Excel, Word)

Παροχές

  • Σταθερός μισθός & ασφάλιση
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρεία
  • Πλήρες ωράριο εργασίας
  • Δυναμικό & ευχάριστο περιβάλλον εργασίας