Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/06/2020

Λογιστής/στρια Διπλογραφικών Βιβλίων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Link, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 30 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών, φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών για την ανάπτυξη των επιχειρήσεων, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της Λογιστή/ια.

Αναφερόμενος/η στην Διοίκηση, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:
  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Επίβλεψη εσωτερικών λογιστηρίων εμπορικών επιχειρήσεων
  • Σύνταξη δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων
  • Διεκπεραίωση φοροτεχνικών εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 8 ετών σε ομοειδείς αρμοδιότητες σε λογιστικό γραφείο
  • Απαραίτητα άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή αντίστοιχου ιδρύματος εξωτερικού) με κατεύθυνση Οικονομική ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Επιπλέον γνώση άλλης γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
  • Μισθός ανταγωνιστικός
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας