Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/6/2023

Σύμβουλος Επενδυτικών Προγραμμάτων – Υποβολή και διαχείριση επενδυτικών προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η PK CONSULTING GROUP ιδρύθηκε με σκοπό την παροχή εξειδικευμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών σε επιχειρήσεις όλων των κλάδων και κάθε μεγέθους.
Δραστηριοποιείται στην παροχή Συμβουλευτικών και Χρηματοοικονομικών υπηρεσιών, υπηρεσιών στο τομέα των Χρηματοδοτήσεων, των Εξαγορών και Συγχωνεύσεων - M&A.
Ειδικότερα, αξιολογεί και υλοποιεί την συμμετοχή των επιχειρήσεων σε επενδυτικά προγράμματα τόσο Κρατικά όσο και Ευρωπαϊκά.
Προσφέρει την τεχνογνωσία και υποστηρίζει τις επιχειρήσεις για τη λήψη στρατηγικών αποφάσεων σε συγχωνεύσεις και εξαγορές.
Με ευρεία γκάμα πελατών στην Ελλάδα και το εξωτερικό, επενδύοντας στην πολυετή εμπειρία των ανθρώπων της και των συνεργατών της και την βαθιά γνώση της αγοράς, η PK CONSULTING GROUP κατέχει πλέον μία ξεχωριστή θέση στον κλάδο της συμβουλευτικής.

Ζητείται Σύμβουλος Επενδυτικών Προγραμμάτων - Υποβολή και διαχείριση επενδυτικών προγραμμάτων στο κέντρο της Αθήνας.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:

  • Σύνταξη μελέτης και υποβολή αίτησης χρηματοδότησης επενδυτικών σχεδίων σε χρηματοδοτούμενα Προγράμματα (Αναπτυξιακός Νόμος, Πρόγραμμα Αγροτικής Ανάπτυξης, ΕΣΠΑ, Horizon, κλπ.)
  • Παρακολούθηση και διαχείριση επενδυτικών σχεδίων
  • Πραγματοποίηση επιτόπιων επισκέψεων και ελέγχων
  • Επικοινωνία με πελάτες στο πλαίσιο της υλοποίησης έργων
  • Έλεγχος υλοποίησης και ολοκλήρωσης έργων (Οικονομικό/Φυσικό Αντικείμενο Συγχρηματοδοτούμενων έργων)
  • Επικοινωνία και καθοδήγηση επενδυτών για την ορθή υλοποίηση επενδύσεων
  • Παρακολούθηση της διαδικασίας αξιολόγησης, εξέλιξης του έργου
  • Εκπόνηση Business Plans, Σχεδίων Βιωσιμότητας
  • Κατάρτιση οικονομοτεχνικών μελετών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών επιστημών ή Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ή Διοίκησης επιχειρήσεων
  • Μεταπτυχιακός τίτλος, ή άλλος επαγγελματικός τίτλος (π.χ. CFA, ACCA), θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε συγχρηματοδοτούμενα προγράμματα
  • Καλές λογιστικές και οικονομικές γνώσεις
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, δεύτερη ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες (σε γραπτό & προφορικό λόγο)
  • Κάτοχος διπλώματος επιβατικού αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα του υποψηφίου
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και συνεχιζόμενη κατάρτιση