Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/4/2020

Υπεύθυνος Υποκαταστήματος

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία ως Υπεύθυνος Υποκαταστήματος, διαθέτετε Χρηματοοικονομικό υπόβαθρο, σας αρέσει να ξεκινάτε επιχειρηματικές δραστηριότητες να επιτυγχάνετε στόχους και να αναπτύσσετε ομάδα, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Επίβλεψη και συντονισμός των καθημερινών εργασιών του υποκαταστήματος
  • Διοίκηση, ανάπτυξη και εκπαίδευση των στελεχών του υποκαταστήματος
  • Ανάπτυξη των προβλέψεων, των οικονομικών στόχων και των επιχειρηματικών πλάνων
  • Επίτευξη στόχων και δεικτών μέτρησης
  • Διαχείριση προϋπολογισμού και σωστή κατανομή κεφαλαίων του υποκαταστήματος
  • Παρακολούθηση των πωλήσεων και έλεγχο των αποθηκών
  • Επίβλεψη και διαχείριση εργασιακών θεμάτων
  • Σύνταξη αναφορών προς τη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών, Λογιστικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων, απαραίτητο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών, επιθυμητός
  • Άριστη γνώση MS Office και ERP προγραμμάτων
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Προϋπηρεσία min 5 ετών σε αντίστοιχη θέση, ή σε διοίκηση χρηματοοικονομικών απαραίτητη

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Ικανότητα εργασίας εντός ομάδας και αυτόνομα
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη & μεθοδικότητα
  • Προσαρμοστικότητα & ευελιξία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Μισθός και Παροχές
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός του ομίλου