Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Υπεύθυνος Υποκαταστήματος

Κατηγορία: Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία ως Υπεύθυνος Υποκαταστήματος, διαθέτετε Χρηματοοικονομικό υπόβαθρο, σας αρέσει να ξεκινάτε επιχειρηματικές δραστηριότητες να επιτυγχάνετε στόχους και να αναπτύσσετε ομάδα, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Επίβλεψη και συντονισμός των καθημερινών εργασιών του υποκαταστήματος
  • Διοίκηση, ανάπτυξη και εκπαίδευση των στελεχών του υποκαταστήματος
  • Ανάπτυξη των προβλέψεων, των οικονομικών στόχων και των επιχειρηματικών πλάνων
  • Επίτευξη στόχων και δεικτών μέτρησης
  • Διαχείριση προϋπολογισμού και σωστή κατανομή κεφαλαίων του υποκαταστήματος
  • Παρακολούθηση των πωλήσεων και έλεγχο των αποθηκών
  • Επίβλεψη και διαχείριση εργασιακών θεμάτων
  • Σύνταξη αναφορών προς τη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών, Λογιστικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων, απαραίτητο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών, επιθυμητός
  • Άριστη γνώση MS Office και ERP προγραμμάτων
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Προϋπηρεσία min 5 ετών σε αντίστοιχη θέση, ή σε διοίκηση χρηματοοικονομικών απαραίτητη

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Ικανότητα εργασίας εντός ομάδας και αυτόνομα
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη & μεθοδικότητα
  • Προσαρμοστικότητα & ευελιξία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Μισθός και Παροχές
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός του ομίλου