Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/01/2023

GUEST RELATIONS- ΣΚΙΑΘΟΣ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αγαπάς τον τουρισμό και θέλεις να χτίσεις μια καριέρα ή να εξελιχθείς;
Θέλεις να γίνεις και εσύ μέλος της οικογένειας Philian;

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts ,με 15 ξενοδοχειακές μονάδες σε Σκιάθο και Θεσσαλονίκη ,αναζητάει δυναμικούς και ταλαντούχους συνεργάτες για την καλοκαιρινή σεζόν του 2023.

Αρμοδιότητες:
• Καλωσόρισμα των πελατών με φιλικό και επαγγελματικό τρόπο, Έλεγχος της λίστας αφίξεων για την υποδοχή των πελατών
• Αντιμετώπιση και διαβίβαση παραπόνων των πελατών
• Παροχή βοήθειας στην προετοιμασία φακέλων με ενημερωτικό υλικό (π.χ., μενού υπηρεσίας δωματίου, περιγραφές χώρων
• Παροχή πληροφοριών για τις ανέσεις, την περιοχή και τους χώρους και προώθηση υπηρεσιών
• Πρόβλεψη των αναγκών των πελατών και δημιουργία καλής σχέσης με αυτούς
• Παροχή υποστήριξης σε ορισμένες εργασίες (π.χ., επιβεβαίωση ταξιδιωτικών διευθετήσεων, λήψη μηνυμάτων)
• Καθημερινή καταγραφή πληροφοριών στο ημερολόγιο
• Διασφάλιση συμμόρφωσης με τα πρότυπα υγείας και ποιότητα
• Συμμετοχή στη εύρυθμη λειτουργία της reception

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία, εξοικείωση με τα πρότυπα του κλάδου της φιλοξενίας
• Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρική προσέγγιση
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες, συνθήκες πίεσης
• Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
• Ικανότητα οργάνωσης
• Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
• Ομαδικό πνεύμα
• Εξωστρεφής προσωπικότητα
Επιθυμητά προσόντα:
• Απόφοιτος τουριστικών επαγγελμάτων
• Γνώση 2ης ξένης γλώσσας

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρη Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση