Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/01/2020

Πωλητής Γεωπόνος

Αγροτικά

Πόλη ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Zητείται Γεωπόνος ή Τεχνολόγος Γεωπόνος από εμπορική εταιρεία στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο της επαγγελματικής ανθοκομίας & της κηποτεχνίας.

Περιγραφή Θέσης:

  • Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τις πωλήσεις των προϊόντων της εταιρείας στην κεντρική, ανατολική Μακεδονία και Θράκη.

ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ

  • Επίτευξη των στόχων πωλήσεων και εισπράξεων της εταιρίας την περιοχή ευθύνης του
  • Ανάπτυξη και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου
  • Τεχνική υποστήριξη και καθοδήγηση των πελατών
  • Τακτική επίσκεψη και επικοινωνία με τους πελάτες βάση του ετήσιου/ μηνιαίου/ εβδομαδιαίου προγράμματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γεωπόνος ή Τεχνολόγος Γεωπόνος σχετικής κατεύθυνσης π.χ. ανθοκομίας, φυτικής παραγωγής
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε πωλήσεις σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή η γνώση της αγοράς ανθοκομίας και hobby
  • Η προϋπηρεσία σε πωλήσεις στην ανθοκομία θεωρείται σημαντικό πλεονέκτημα
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (κυρίως για επικοινωνία και διάβασμα
  • Ευχέρεια στη χρήση υπολογιστών (Internet, email, excel, word)
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου με εμπειρία στην οδήγηση.

Θα εκτιμηθούν

  • Όρεξη για δουλειά και επαγγελματική εξέλιξη
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, ακεραιότητα χαρακτήρα, δέσμευση στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου, προγραμματισμός
  • Επιμονή και αντοχή κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Δυνατότητα ευέλικτου ωραρίου και διανυκτέρευση εκτός έδρας

Παροχές

  • Αυτοκίνητο εταιρίας
  • Κάλυψη εξόδων ταξιδιών
  • Εταιρικό κινητό
  • Εκπαίδευση στις πωλήσεις και εκπαίδευση για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό
  • Αμοιβές σε συνάρτηση με τα προσόντα και το αποτέλεσμα
  • Bonus για την επίτευξη των στόχων