Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/2/2023

Junior Receptionist - Αυστρία

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Junior Receptionist για πολυτελές ξενοδοχείο στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης εργασίας άμεσα ή κατόπιν συνεννόησης (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Αναζητάτε την δουλειά των ονείρων σας στον ξενοδοχειακό τομέα;
Επιθυμείτε να εργαστείτε στα πιο πολυτελή θέρετρα της Ευρώπης;

Η NEXT STEP career network συνεργάζεται με πάνω από 400 πολυτελή ξενοδοχεία σε Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία και Ιταλία και εγγυάται πως μπορεί να σας εξασφαλίσει την θέση που ανταποκρίνεται 100% στις ικανότητες και επιθυμίες σας.
Επικοινωνήστε μαζί μας και θα σας συνοδεύσουμε κατά τη διάρκειας της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης και ένταξής σας στο νέο εργασιακό περιβάλλον.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε ενθουσιώδεις και ικανούς Junior Receptionist (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση) για λογαριασμό συνεργάτη μας, πολυτελές θέρετρο στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης άμεσα ή κατόπιν συνεννόησης.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απολυτήριο Λυκείο
• Εξαιρετική γνώση της Γερμανικής και Αγγλικής γλώσσας, γραπτά και προφορικά
• Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών σε περιβάλλον ξενοδοχείου ή γραφείου
• Πολύ καλή γνώση MS Office
• Γνώσεις και σε συστήματα/πλατφόρμες διαχείρισης κρατήσεων και πληρωμών θα θεωρηθεί προσόν
• Δυνατότητα εργασίες σε βάρδιες
• Ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας ως μέρος μιας ομάδας
• Ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών και καλή απόδοση σε εργασιακό περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς
• Διατήρηση ήρεμης συμπεριφοράς σε συνθήκες πίεσης
• Υψηλό επίπεδο συγκροτημένης επαγγελματικής παρουσίασης και εμφάνισης
• Εξαιρετική γνώση μεθόδων εξυπηρέτησης πελάτη και ικανοποίησης των αναγκών του
• Κάτοχος ευρωπαϊκού διαβατηρίου ή ταυτότητας

Αρμοδιότητες

• Καλωσόρισμα και καθοδήγηση εγκατάστασης πελατών
• Οργάνωση και διεκπεραίωση των εργασιών εισόδου και εξόδου στο σύστημα που τηρεί το ξενοδοχείο (check in & check out)
• Έγκαιρο χειρισμό οποιωνδήποτε αιτημάτων κρατήσεων online και offline
• Επιβεβαίωση της μεθόδου πληρωμής από τον πελάτη κατά τις διεργασίες εισόδου στο σύστημα που τηρεί το ξενοδοχείο (check in)
• Παροχή δωματίου στον πελάτη και ενημέρωση για τυχόν προσφορές που έχει το ξενοδοχείο
• Οργάνωση υπηρεσιών μεταφοράς πελατών βάση των δεδομένων αναγκών
• Παροχή επεξηγήσεων και συμβουλευτικής σχετικά με τις υπηρεσίες που προσφέρει το ξενοδοχείο και των τοπικών αξιοθέατων

Παροχές

• Έναρξη απασχόλησης άμεσα ή κατόπιν συνεννόησης, εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση.
• Άδεια με πληρωμένες αποδοχές
• Συνολικές ετήσιες μεικτές απολαβές από € 27.000/Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύνολο 14 μισθών ετησίως, 6 εργάσιμες ημέρες/εβδομάδα
• Πλήρες πακέτο κοινωνικής ασφάλισης (συμπεριλαμβάνεται η οδοντιατρική κάλυψη)
• Δωρεάν διαμονή σε ιδιωτικό δωμάτιο
• Παροχή δωρεάν ισορροπημένης και ποιοτικής διατροφής (3 γεύματα/ ημέρα), ακόμη και για τις ημέρες που δεν εργάζεστε (days off)
• Διάφορες επιπλέον παροχές, π.χ. χρήση υπηρεσιών spa, γυμναστηρίων και χώρων ευεξίας κ.α. Οι παροχές θα καθοριστούν από το ξενοδοχείο στον εργαζόμενο
• Δωρεάν υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα καθ΄ όλη τη διαδικασία
• Παροχή βοήθειας ως προς τις διαδικασίες ταξιδιού
• Δεν υφίσταται καμία οικονομική επιβάρυνση για την παροχή υπηρεσιών του πρακτορείου μας
• Παροχή υποστήριξης 24/7
• Η συνολική διαδικασία πρόσληψης και ένταξης είναι εύκολη και δεν επιφέρει στρες

Εάν έχετε ό,τι χρειάζεται, θα χαρούμε να σας ακούσουμε!
Παρακαλούμε να αποστείλετε το ανανεωμένο βιογραφικό σας, συνοδευόμενο από μία χαμογελαστή επαγγελματική
φωτογραφία σας με στολή, και συστατικές επιστολές.

LET US TAKE CARE OF YOUR CAREER
Learn more about NEXT STEP Career Network on our website