Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/6/2023

PR & Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας εδρεύει στην Πάτρα και απασχολεί μεγάλο αριθμό προσωπικού, ενώ διαθέτει συνεργάτες σε όλη την Ελλάδα. Αναζητούμε ταλαντούχα και ξεχωριστά άτομα για τη στελέχωση του Τμήματος Μάρκετινγκ της εταιρείας μας.

Κωδικός θέσης: PR & Marketing Specialist (Πάτρα)

Αρμοδιότητες θέσης:

• Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση προωθητικών ενεργειών της εταιρείας
• Ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία εικόνων και σύνταξη κειμένων για ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα της εταιρείας
• Δημιουργία και υλοποίηση ψηφιακών campaigns και newletters
• Διαχείριση έντυπης προβολής και διαφημιστικού υλικού
• Διαχείριση website και σελίδων κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Instagram, LinkedIn)
• Επικοινωνία - συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες διαφήμισης, Digital Marketing, Web Designers κτλ.
• Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας (πωλήσεων, προμηθειών και τεχνικό τμήμα)

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο portal του Jobfind.

Για οποιαδήποτε πληροφορία για τη θέση μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο επικοινωνίας +306936620297.

Απαραίτητα Προσόντα

Επαγγελματικά προσόντα και απαιτήσεις:
  • Πτυχίο Marketing, Eπικοινωνίας ή συναφούς επιστημονικού πεδίου
  • Απαραίτητη γνώση Elementor - Wordpress
  • Γνώση Σχεδιαστικών & Γραφιστικών Προγραμμάτων (Photoshop, Illustartor, Canva etc.)
  • Γνώση Google analytics, Google Adwords, Mailchimp, Facebook Ads, Moosend
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στην ελληνική και στην αγγλική γλώσσα (γραπτά και προφορικά)
  • Ομαδικότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Eπαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτος σε αντίστοιχο τμήμα

Παροχές

Τι Προσφέρουμε:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες για ανάπτυξη των δυνατοτήτων των εργαζομένων και προσωπική ανέλιξη