Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/11/2021

Ψυκτικός

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΙ. ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Niki Inox μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα στο σχεδιασμό, παραγωγή και στη διάθεση επαγγελματικών ψυγείων και ανοξείδωτων κατασκευών, επιθυμεί να στελεχώσει τη θέση του Ψυκτικού.

Κύρια καθήκοντα θέσης

  • Κατασκευή και προετοιμασία ψυκτικών μονάδων
  • Πλήρωση ψυκτικών υγρών
  • Έλεγχοι των στοιχείων σύμφωνα με τον τύπο κατασκευής
  • Έλεγχοι σύνδεσης των σωληνώσεων
  • Δοκιμή και έλεγχος της λειτουργίας όλης της ψυκτικής εγκατάστασης (ποιοτικός έλεγχος)
  • Οργάνωση υλικών, εργαλείων, ανταλλακτικών κλπ
  • Παρακολούθηση αποθήκης ψυκτικών ανταλλακτικών
  • Υποστήριξη δραστηριοτήτων λειτουργίας τμήματος
  • Διεξαγωγή κάθε είδους συναφών τεχνικών εργασιών
  • Καθημερινή αναφορά τεχνικών θεμάτων
  • Υλοποίηση διορθωτικών αλλαγών σύμφωνα με όλες τις πολιτικές της εταιρίας
  • Τήρηση των εταιρικών κανόνων και των επιμέρους διαδικασιών

Δευτερεύοντα καθήκοντα θέσης

  • Έλεγχος βλαβών και επισκευή
  • Προγραμματισμός προληπτικών συντηρήσεων στις αντλίες φρέον

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
  • Πτυχίο τεχνίτη ψυκτικού (ΤΕΙ, ΕΠΑ.Λ., ΙΕΚ)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 4 χρόνια στην επαγγελματική και βιομηχανική ψύξη
  • Τεχνική εμπειρία και χειρωνακτική δεξιοτεχνία σε εγκαταστάσεις ψυκτικών συστημάτων
  • Δυνατότητα ανάγνωσης και κατανόησης λεπτομερειών σχεδίου
  • Γνώση ψυκτικού αυτοματισμού
  • Γνώση και εμπειρία στη διάγνωση βλαβών και αποκατάσταση
  • Γνώση και τήρηση των κανόνων ασφαλείας και περιβάλλοντος που έχουν σχέση με τη συντήρηση
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πνεύμα ομαδικότητας
  • Ευχέρεια στην διαχείριση και στην οργάνωση χρόνου και πόρων
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και εργατικότητα
  • Ικανότητα σωστής τήρησης διαδικασιών, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, δυναμικό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους/τις υποψήφιους/ες που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια έτσι ώστε να οριστεί προγραμματισμένη συνάντηση για συνέντευξη.