Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/10/2020

Μηχανικός ή Μηχανολόγος ως Συντονιστής Πρωινής Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία σε περιβάλλον οργάνωσης παραγωγής, είστε Μηχανικός ή Μηχανολόγος και θέλετε να εργαστείτε σε βιομηχανική μονάδα leader στον κλάδο της, ως Συντονιστής Πρωινής Βάρδιας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Καθοδήγηση και εκπαίδευση των μελών της βάρδιας
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της παραγωγής
  • Κατάρτιση και τήρηση του προγράμματος παραγωγής και διασφάλιση των απαιτούμενων πόρων
  • Οργάνωση της ημερήσιας παραγωγής
  • Παρακολούθηση και έλεγχος της παραγωγικής διαδικασίας και τήρηση των προδιαγραφών
  • Σύνταξη αναφορών προς τη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολογίας, Οργάνωσης Παραγωγής και Διοίκησης, Χημικού ή παρεμφερές, απαραίτητο
  • Εμπειρία 3 έτη τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση, απαραίτητη
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Ισχυρές οργανωτικές ικανότητες και μεθοδικότητα
  • Ευελιξία και ικανότητα εργασίας υπό πίεση και αυστηρά χρονοδιαγράμματα
  • Ικανότητα διαχείρισης και ανάπτυξης ομάδας
  • Εργατικότητα και Λήψη αποφάσεων
  • Ομαδικό Πνεύμα, Οργάνωση, Μεθοδικότητα, Τάξη
  • Κάτοχος ΙΧ αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ωράριο 8ωρο, 5νθημερο
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης εντός της βιομηχανίας