Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/1/2021

Τεχνικός Η/Υ & Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΧΑΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κατάστημα που δραστηριοποιείται στον χώρο της πληροφορικής με έδρα στα Χανιά, ζητά Τεχνικό Η/Υ & Δικτύων.

Αρμοδιότητες

  • Εγκατάσταση, Ρύθμιση, Παραμετροποίηση (Η/Υ, Περιφερειακών, Δικτυακού εξοπλισμού και λοιπού εξοπλισμού του αντικειμένου)
  • Εξυπηρέτηση πελατών (Τηλεφωνική ή με επίσκεψη) με σκοπό την συντήρηση ή την επισκευή βλαβών σε ήδη εγκατεστημένο εξοπλισμό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Απόφοιτος σχολής πληροφορικής (ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου ή Μηχανής
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση δικτύων
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση, Προγραμματισμός και παραμετροποίηση (TCP/IP, Routing, VPN, QoS, WiFi, Firewall, NAT)
  • Πολύ καλή γνώση σε λογισμικά Windows / Windows Server
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων (Troubleshooting) με αυτονομία
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες με ικανότητα διαχείρισης έργων και καταστάσεων
  • Όρεξη για εργασία, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, με διάθεση έρευνας νέων μεθόδων, πρακτικών, τεχνολογιών

Θα εκτιμηθούν

  • Κάρτα ανεργίας σε ισχύ
  • Εξοικείωση με τεχνολογίες VoIP
  • Εξοικείωση με RouterOS / AirOS
  • Εμπειρία σε Virtual Machines
  • Βάσεις δεδομένων (MsSQL / MySQL)
  • Γνώσεις διαδικασιών τιμολόγησης ή εμπορικής διαχείρισης (εξοικείωση με έννοιες όπως τιμολόγηση, παραστατικά, Serial Numbers

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Παροχές αναλόγως προσόντων και απόδοσης
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον