Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/3/2023

A', B', Γ' Μάγειρας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Α’, Β’, Γ’ Μάγειρα για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2023.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση της λίστας προετοιμασίας που δημιουργούν οι σεφ για τον προγραμματισμό των καθηκόντων
  • Ανάληψη βασικών καθηκόντων μαγειρικής
  • Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων και άλλων ειδών
  • Διατήρηση καθαρής και τακτοποιημένης κουζίνας
  • Παρασκευή απλών πιάτων κρύας και ζέστης κουζίνας

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόριο
  • Απόφοιτος σχολής μαγειρικής τέχνης
  • Γνώση των κανόνων υγείας και ασφάλειας σε μια κουζίνα
  • Δημιουργικό πνεύμα και ομαδική προσωπικότητα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Θετική προσωπικότητα
  • Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
  • Παροχή διαμονής και διατροφής.
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση