Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2023

Σύμβουλος Πωλήσεων - Ηράκλειο Κρήτης

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Praktiker Hellas αποτελεί ένα one-stop-shop για όλες τις ανάγκες του σπιτιού και του κήπου, προσφέροντας σε όλους μας μοναδικές εμπειρίες αγορών, για κάθε μικρή ή μεγάλη μας αλλαγή. Με την ομάδα των 1.600 εργαζομένων μας, το ταχέως αναπτυσσόμενο e-shop, το εξειδικευμένο τμήμα b2b και το πανελλαδικό δίκτυο 16 καταστημάτων μας, εργαζόμαστε καθημερινά για να προσφέρουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες και λύσεις σε περισσότερους από 6.000.000 πελάτες μας ετησίως.

Για το κατάστημά μας στο Ηράκλειο Κρήτης, αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο που θα καλύψει θέση Σύμβουλου Πωλήσεων Καταστήματος.

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή ποιοτικής εξυπηρέτησης στους πελάτες του καταστήματος.
  • Διατήρηση επάρκειας προϊόντων καθώς και ευταξίας του χώρου έκθεσης και αποθήκευσης προϊόντων.
  • Παροχή πληροφοριών και πρακτικών λύσεων σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρίας.
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων εφαρμόζοντας τις διαδικασίες και την εμπορική πολιτική της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητές σπουδές ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ Κολλέγιο/ ΙΕΚ
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας & Η/Υ
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε στόχους
  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Δυναμικό σχήμα bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Εκπτώσεις για αγορές από τα καταστήματά μας
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση