Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/6/2021

Social Media & Eshop Coordinator

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΣΤΡΟΦΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H Neodent A.E αναζητά άτομο για την κάλυψη της θέσης Social Media & Eshop Coordinator.

Τόπος Εργασίας: Εργοστάσιο Neodent A.E. (Στροφή Νεοχωρούδας)

Αρμοδιότητες:

  • Διαχειρίζεται καθημερινά όλα τα κανάλια επικοινωνίας και κοινωνικής δικτύωσης της επιχείρησης (FB, Instagram, LinkedIN, Pinterest κτλ)
  • Συνεργάζεται με το εμπορικό τμήμα και υλοποιεί τις διαφημιστικές μακέτες & τα newsletter των εκάστοτε προωθητικών ενεργειών
  • Φροντίζει για την εύρυθμη λειτουργία των eshops της εταιρίας και συνεργάζεται με εξωτερικούς συνεργάτες (web developers, φωτογράφους) για την εύρυθμη λειτουργία όλων των ψηφιακών projects
  • Ελέγχει και έχει την εποπτεία των ηλεκτρονικών & τηλεφωνικών παραγγελιών και συνεργάζεται όπου είναι απαραίτητο με το δίκτυο των πωλητών με στόχο την εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Γνωρίζει και παρακολουθεί τις διεθνείς τάσεις του κλάδου & συμμετέχει ενεργά σε όλες τις δραστηριότητες Marketing της Εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Βασική αλλά ουσιαστική γνώση προγράμματος δημιουργίας & επεξεργασίας γραφικών (Photoshop, Indesign, Illustrator κτλ)
  • Δυνατότητα ανάπτυξης και παρακολούθησης ενός πλήρους digital marketing plan μιας online επιχείρησης σε επίπεδο Social Media, Google & Facebook Ads, SEO, Analytics
  • Γνώση του Email Marketing μέσω πλατφόρμας Mailchimp
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας

Παροχές

  • Έμπρακτη δια βίου εκπαίδευση καλύπτοντας επιμορφώσεις στα στελέχη που επιθυμούν να τελειοποιούν το γνωστικό και εργασιακό τους αντικείμενο