Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/08/2020

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αναζητούμε έναν Υπεύθυνο Πωλήσεων υψηλών επιδόσεων που θα μας βοηθήσει να ανταποκριθούμε στους στόχους μας για την απόκτηση νέων πελατών. Θα είστε υπεύθυνοι για τη μεγιστοποίηση του δυναμικού της ομάδας πωλήσεών μας, τη δημιουργία σχεδίων πωλήσεων και την παρουσίαση αυτών.

Αρμοδιότητες

  • Επίτευξη ανάπτυξης και επίτευξη στόχων πωλήσεων με επιτυχημένη διαχείριση της ομάδας πωλήσεων
  • Σχεδιασμός και εφαρμογή στρατηγικού επιχειρηματικού σχεδίου που επεκτείνει την πελατειακή βάση της εταιρείας και διασφαλίζει την ισχυρή παρουσία της
  • Δημιουργία και προώθηση ισχυρών, μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες, συνεργαζόμενοι μαζί τους και κατανοώντας τις ανάγκες τους
  • Προσδιορισμός αναδυόμενων αγορών και μετατοπίσεων της αγοράς, έχοντας πλήρη επίγνωση των νέων προϊόντων και της κατάστασης του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο BS/MS στη διοίκηση επιχειρήσεων ή σε σχετικό πεδίο
  • Επιτυχημένη προηγούμενη εμπειρία ως υπεύθυνος πωλήσεων
  • Αφοσίωση στη συνεχή εκπαίδευση μέσω εργαστηρίων, σεμιναρίων και διασκέψεων
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα επικοινωνίας, παρουσίασης και επιρροής αξιόπιστα και αποτελεσματικά σε όλα τα επίπεδα
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ώθησης της διαδικασίας πωλήσεων από τον σχεδιασμό έως το κλείσιμο
  • Ισχυρή επιχειρηματική αίσθηση και τεχνογνωσία τους κλάδου
  • Δίπλωμα & Μέσο Μεταφοράς

Παροχές

  • 650 -800€ / μήνα
  • Bonus πωλήσεων