Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/11/2019

Στέλεχος Οικονομικού Τμήματος

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Όμιλος Εκδοτικών Εταιρειών ζητά να προσλάβει Στέλεχος Οικονομικού Τμήματος.

Αρμοδιότητες:

  •  Μηνιαία παρακολούθηση κόστους ανά προϊόν και κατηγορία
  •  Συμμετοχή στην κατάρτιση προϋπολογισμών τμημάτων και προϊόντων
  •  Εκπόνηση ad hoc μελετών P&L νέων προϊόντων
  •  Αναλύσεις στοιχείων πωλήσεων προϊόντων
  •  Τροφοδότηση στοιχείων στην Οικονομική Διεύθυνση για εξαγωγή τακτικών καταστάσεων cashflow
  •  Σύνταξη μηνιαίων reports σχετικά με συγκεκριμένα οικονομικά μεγέθη και παρουσίαση στη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:

  •  Οργανωτικές δεξιότητες, αναλυτική σκέψη και οξύνοια.
  •  Άριστο χειρισμό Η/Υ και βαθιά γνώση MS Excel
  •  Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ με κατεύθυνση: Οικονομικά / Διοίκηση Επιχειρήσεων
  •  Καλό χειρισμό της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο

Επιθυμητά χαρακτηριστικά:

  •  Προϋπηρεσία έως 2 ετών ως στέλεχος διοίκησης, κατά προτίμηση σε οικονομικό τμήμα
  •  Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  •  Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου

Παροχές

  •  Δυνατότητα εργασίας σε ένα σύγχρονο και διαρκώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  •  Ανταγωνιστικές μηνιαίες αποδοχές
  •  Εταιρικό mini-bus
  •  Επαγγελματική εξέλιξη