Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/4/2021

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙ.ΠΕ.ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η τεχνική - κατασκευαστική εταιρία ΦΡΙΓΚΟ ΣΤΑΛ Α.Ε. , με πολυετή παρουσία και υψηλή τεχνογνωσία στο χώρο των βιομηχανικών και κτιριακών εγκαταστάσεων και κατασκευών, αναζητά υποψήφια/ο για τη στελέχωση του τμήματος λογιστηρίου στα κεντρικά της γραφεία στη Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης

  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων αγοράς εμπορευμάτων, δαπανών, παγίων & εξοδολογίων προσωπικού
  • Έλεγχος λογιστικών υπολοίπων προμηθευτών, πελατών
  • Έκδοση, διαχείριση και μεταβίβαση αξιογράφων, πληρωμές πιστωτών - προμηθευτών
  • Διαχείριση Εισαγωγών – φάκελος κοστολόγησης
  • Σύνταξη και υποβολή Φ.Π.Α., Φ.Μ.Υ, Α.Π.Δ.
  • Σύνταξη V.I.E.S, INTRASTAT, LISTING
  • Μισθοδοσία, διαχείριση προσλήψεων - απολύσεων, οικειοθελών αποχωρήσεων μέσω του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ Οικονομικής ή αντίστοιχης κατεύθυνσης
  • Πολύ καλή γνώση ERP και συγκεκριμένα SOFTONE
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office

Παροχές

  • Σταθερός Μισθός με συνέπεια στην Μισθοδοσία
  • Άμεση πρόσληψη με σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Σταθερό, Ασφαλές και Ευχάριστο Περιβάλλον Εργασίας
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης