Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2022

Ηλεκτρολόγος Συντήρησης Βάρδιας

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ - ΚΙΛΚΙΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η «Κεραμουργία Βορείου Ελλάδος Α.Ε», η μεγαλύτερη Ελληνική βιομηχανία στο χώρο των δομικών κεραμικών υλικών η οποία αποτελεί μία από τις πιο σύγχρονες τεχνολογικά και υψηλότερης παραγωγικής δυναμικότητας κεραμουργίες παγκοσμίως, με παρουσία στην Ελλάδα αλλά και σε περισσότερες από 30 χώρες στο εξωτερικό, ενδιαφέρεται να προσλάβει Ηλεκτρολόγο Συντήρησης Βάρδιας για το εργοστάσιό της στη Νέα Σάντα – Κιλκίς στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης, βελτίωσης και υποστήριξης των υποδομών της.

Περιγραφή Θέσης: Ηλεκτρολόγος Συντήρησης Βάρδιας
Κωδ. Θέσης: 21ΗΛΒ01-2

Ο υποψήφιος θα αποτελέσει μέλος μιας αξιόλογης και έμπειρης ομάδας συντήρησης με σκοπό να συμβάλλει στις ανάγκες της επιχείρησης και του εργοστασίου χρησιμοποιώντας τις ηλεκτρολογικές του γνώσεις και τις ατομικές του δεξιότητες.
Καλείται να συμβάλει στη καλή λειτουργία του εργοστασίου και την υποστήριξη της παραγωγής με σκοπό τη συνεχή βελτίωση και αναβάθμιση των λειτουργιών του.

Ο υποψήφιος θα αναλάβει την εκτέλεση εργασιών συντήρησης, αποκατάστασης βλαβών και υποστήριξη λειτουργιών για την εύρυθμη και αποδοτική λειτουργία της παραγωγής υποστηρίζοντας τον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και τους αυτοματισμούς της παραγωγικής μονάδας της ΚΕ.Β.Ε. στη Νέα Σάντα, Κιλκίς.

Θα πρέπει να διαθέτει ενδιαφέρον για ποιοτικό αποτέλεσμα στην εργασία.

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Υποστήριξη της λειτουργίας του τμήματος παραγωγής
  • Υλοποίηση του προγράμματος της προληπτικής συντήρησης βάση των οδηγιών του Προϊσταμένου Ηλεκτρολογικής Συντήρησης
  • Άμεση επέμβαση στις καθημερινές δυσλειτουργίες – βλάβες των ηλεκτρολογικών – ηλεκτρονικών εγκαταστάσεων του εργοστασίου και επιδιόρθωση τους με τρόπο που να αποκαθίσταται η αποτελεσματική και ασφαλής λειτουργία τους
  • Ενημέρωση των προϊσταμένων σε περίπτωση που υπάρχουν επισφαλείς καταστάσεις και πρόταση δράσεων για την αποτελεσματική αντιμετώπισή τους
  • Εποπτεία και συντήρηση υποδομών και συστημάτων των κλιβάνων όπτησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση χρήσης εργαλείων χειρός και διάγνωσης
  • Εμπειρία σε διάγνωση και αποκατάσταση βλαβών moter, drives, plc και γενικά ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Εμπειρία σε εγκαταστάσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Ικανότητα ανάγνωσης, κατανόησης και ενημέρωσης ηλεκτρολογικών σχεδίων
  • Διάθεση για μάθηση ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών συστημάτων
  • Εμπειρία και γνώση βιομηχανικής και ηλεκτρολογικής επικινδυνότητας και τήρηση πρωτοκόλλων ασφαλείας
  • Καλή γνώση αγγλικών

Ο υποψήφιος καλείται να έχει συνέχεια στις αρμοδιότητες συντήρησης χωρίς να χρειάζεται επίβλεψη ή καθοδήγηση, θετική στάση στις ανάγκες της επιχείρησης και επικοινωνιακή ικανότητα.

Θα ληφθούν υπόψη:

  • Πτυχίο Τεχνικής ή Ανώτερης σχολής σχετικό με την Ηλεκτρολογία – Ηλεκτρονική – Βιομηχανικούς αυτοματισμούς.
  • Απόφοιτος τμήματος ηλεκτρολογίας ή αυτοματισμών
  • Τουλάχιστον δύο (2+) χρόνια προϋπηρεσία σε βιομηχανία
  • Εμπειρία σε δημιουργία-υλοποίηση ηλεκτρολογικών αυτοματισμών
  • Επιθυμητές γνώσεις Η/Υ
  • Εκπαίδευση στην Υγιεινή και Ασφάλεια στους χώρους εργασίας
  • Ικανότητα και γνώσεις σε οργάνωση, σχεδιασμό, παραγγελία και παραλαβή ανταλλακτικών και αναλώσιμων ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαχείριση αποθήκης

Παροχές

Για τη παραπάνω θέση προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικές μισθολογικές απολαβές
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Δια βίου εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας