Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/2/2023

Food & Beverage Controller

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Η TOR Hotel Group είναι μια οικογενειακή επιχείρηση με μακρά παράδοση στο χώρο της φιλοξενίας, που ξεκινάει από το 1925 με το άνοιγμα του πρώτου πολυτελούς ξενοδοχείου στη Θεσσαλονίκη. Από τότε έως και σήμερα, η οικογένεια Τορνιβούκα συνέχισε τη μακρά παράδοσή της με τη δημιουργία 5 πρωτοποριακών ξενοδοχείων στη Βόρεια Ελλάδα.

Ελάτε στην οικογένειά μας για τη σεζόν του 2023 στο Eagles Palace και Eagles Villas ένα πρωτοποριακό 5* Luxury Resort όπου αναζητούμε

Τοποθεσία: Ουρανούπολη, Χαλκιδική

Βασικές αρμοδιότητες:

•  Ανάλυση και έλεγχος πωλήσεων τμημάτων
•  Έλεγχος δικαιούμενων πελατών (all inclusive, dine around κλπ), προσωπικού και προσφορών σε πελάτες
•  Έλεγχος και έγκριση Maison/Ακυρωτικών/Εκπτώσεων F&B Outlets
•  Διενέργεια ελέγχων στα επισιτιστικά τμήματα για τη διασφάλιση ορθής αποτύπωσης εσόδων
•  Συμμετοχή στη διαδικασία απογραφών των τμημάτων και έλεγχος αυτών πριν την παράδοση τους στο τμήμα purchasing
•  Αντιπαραβολή πωλήσεων twinsoft με αγορές/αναλώσεις/απογραφές και αιτιολόγηση αποκλίσεων
•  Συνεχής ενημέρωση και παραμετροποίηση του συστήματος βάσει των αναγκών της εταιρείας και έλεγχος ορθότητας τιμών και προϊόντων
•  Τήρηση αρχείων κοστολόγησης/τιμολόγησης βάσει ενημέρωσης από τον Purchasing Manager και ανανέωση αυτών ανά μήνα
•  On the spot κοστολόγηση μπουφέ πρωινού και βραδινού
•  Έλεγχος εβδομαδιαίων παραγγελιών τμημάτων, έλεγχος φθορών
•  Έλεγχος τήρησης συνταγών και υποβολή προτάσεων βελτίωσης σε συνεργασία με τους Σεφ
•  Ανάλυση μηνιαίων αποτελεσμάτων F&B Outlets και διασφάλιση ότι το κόστος των εστιατορίων βρίσκεται στα επιθυμητά επίπεδα βάσει budget