Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/3/2023

Sous Chef - Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΨΑΡΟΛΙΜΑΝΟ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ | Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το εστιατόριο Vassos Psarolimano βρίσκεται στη καρδιά του Ψαρολίμανου της Αγίας Νάπας. Είναι ένα από τα μεγαλύτερα εστιατόρια στη Κύπρο και διαθέτει γύρω στα 700 καθίσματα. Σερβίρει φρέσκο ψάρι, μακαρονάδες, διαφορά επίλεκτα κρεατικά καθώς και ασιατική κουζίνα.

Το εστιατόριο ζητά να προσλάβει Head Chef - Sous Chef.

Αρμοδιότητες
  • Σύνθεση/επιμέλεια του μενού και κοστολόγηση προϊόντων
  • Επικοινωνία με τη διοίκηση για την εύρεση προμηθευτών και τη διαχείρισή τους
  • Εύρεση προμηθευτών
  • Εκπαίδευση προσωπικού
  • Φροντίδα για την οργάνωση της κουζίνας (Μαγειρικά σκεύη κλπ)
  • Επίβλεψη όλων των ενεργειών του προσωπικού κατά τη διάρκεια εργασίας
  • Δοκιμή όλων των παρασκευών
  • Έλεγχος όλων των πιάτων πριν σερβιριστούν στους πελάτες
  • Τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής και αποθήκευσης των πρώτων υλών σύμφωνα με τα πρότυπα HACCP
  • Φροντίδα για την καθαριότητα του χώρου μετά το τέλος της μαγειρικής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών

Παροχές

  • Εξαιρετικά υψηλό πακέτο απολαβών
  • Διαμονή σε πολύ καλές συνθήκες