ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΘΑΣΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΒΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΒΑΛΑ ΖΑΚΥΝΘΟΣ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

Κατηγορία: Εστίαση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Υπεύθυνος Καταστήματος
Ο ελληνικός όμιλος Φούρνος Βενέτη,
πρωτοπόρος στον κλάδο της αρτοποιίας, της ζαχαροπλαστικής και του café,
αναζητά υποψήφιους συνεργάτες για τη θέση:

Γενική περιγραφή θέσης:

• Υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία του καταστήματος
• Επίτευξη οικονομικών στόχων
• Διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού σε επίπεδο καταστήματος
• Εξασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης και άρτιων υπηρεσιών προς τους καταναλωτές

Αρμοδιότητες:

• Οργάνωση των επιμέρους τμημάτων του καταστήματος (παραγωγή, πώληση, service)
• Παρακολούθηση των οικονομικών δεικτών του καταστήματος
• Κατεύθυνση του υφιστάμενου προσωπικού και διαρκής μετεκπαίδευση
• Ένταξη νεοπροσληφθέντων και εκπαίδευση
• Έλεγχος παραγωγικότητας και απόδοσης του προσωπικού
• Υπεύθυνος για τις παραγγελίες προϊόντων και α' υλών
• Διασφάλιση των επιθυμητών επιπέδων καθαριότητας στις εγκαταστάσεις του καταστήματος και των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου – απαραίτητα προσόντα:

Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση εστίασης είναι απαραίτητη προϋπόθεση
• Γνώσεις Η/Υ
• Γνώση αγγλικών
• Κάτοχος πιστοποιητικού υγείας για εργασία σε χώρους υγειονομικού ενδιαφέροντος

Διαπροσωπικές ικανότητες:

• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα διοίκησης προσωπικού και θέσπισης πνεύματος ομαδικότητας
• Πνεύμα συνεργασίας και συναδελφικότητας
• Επαγγελματισμός και υπευθυνότητα
• Συνέπεια και οργάνωση
• Ικανότητα να αποδίδει σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
• Οικειοθελή οικονομική παροχή (bonus)
• Εκπαίδευση
• Παρακολούθηση σεμιναρίων περί βασικών αρχών υγιεινής και ασφάλειας των τροφίμων
• Παρακολούθηση σεμιναρίων σχετικών με τις πωλήσεις και τη διαχείριση πελατών
• Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
• Ταξίδια αναψυχής