Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/8/2022

Sous Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ | ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αναζητάς εργασία ως Sous Chef ; Είσαι Μάγειρας Α και θες το επόμενο βήμα στην καριέρα σου; Μήπως έχεις μικρή εμπειρία ως Sous Chef και χρειάζεσαι ένα δυναμικό περιβάλλον για να εξελιχθείς; Αν είσαι έτοιμος/η να γίνεις μέλος μια ομάδας Ξενοδοχείου 5* που θα σου δώσει την δυνατότητα να εξελιχθείς στην καριέρα σου κάνε την αίτηση σου τώρα !

Ώς Sous Chef, θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Επίβλεψη της διαδικασίας παρασκευής φαγητού και ανάθεση καθηκόντων στα αρμόδια τμήματα.
  • Μαγείρεμα και προετοιμασία πιάτων υψηλής ποιότητας.
  • Υποστήριξη του επικεφαλή σεφ για την δημιουργία μενού, συνταγών και ανάπτυξη πιάτων
  • Επίβλεψη όλων των πόστων της κουζίνας
  • Στενή συνεργασία με μάγειρες όλων των επιπέδων δίνοντας κίνητρο για μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα
  • Ευθύνη για την υγεία και την ασφάλεια και τις πρακτικές υγιεινής των τροφίμων
  • Διασφάλιση της ποιότητας των τροφίμων και των άριστων πρώτων υλών για όλα τα πιάτα που δημιουργούνται
  • Βοήθεια στον προσδιορισμό των αναγκών απογραφής τροφίμων, αποθήκευση και παραγγελία
  • Διασφάλιση ότι η κουζίνα πληρεί όλους τους κανονισμούς, συμπεριλαμβανομένων των οδηγιών υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων

Απαραίτητα Προσόντα

Ως Sous Chef χρειάζεται να έχεις:
  • Καλή γνώση όλων των τμημάτων της κουζίνας
  • Τεχνικό πτυχίο σχολής μαγειρικής
  • Ικανότητα δημιουργίας και παραγωγής καλής ποιότητας τροφής

Παροχές

Το ξενοδοχείο προσφέρει τα παρακάτω πακέτο αποδοχών για την θέση Sous Chef:
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Πολύ Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Διαμονή και πλήρης διατροφή.
  • Έξοδα μεταφοράς προς τον προορισμό.

    Είσαι ο/η Sous Chef που ψάχνουμε; Μην καθυστερείς κάνε αίτηση για το επόμενο βήμα της καριέρας σου!

    Έχεις απορίες; Mη διστάσεις να επικοινωνήσείς με την ομάδα του Τουρισμού και της Φιλοξενίας στο +30 6940500546 ή στο hospitality@randstad.gr.

    Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.