Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2022

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Β ΚΤΕΟ, ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στις πωλήσεις, ενοικιάσεις, κατασκευές και παροχή υπηρεσιών για μηχανήματα έργου σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα εδώ και 40 έτη. Όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας.

Για το κατάστημά μας στη Θεσσαλονίκη, περιοχή Β΄ΚΤΕΟ αναζητούμε:

Μηχανολόγο μηχανικό για το Τμήμα Παραγωγής και Κατασκευών

Περιγραφή Θέσης
Ο υπάλληλος στο τμήμα παραγωγής και κατασκευής παρέχει υποστήριξη στην παραγωγή και συμβάλει στη διεκπεραίωση των κατασκευών (Ηλεκτροκολλήσεις ,Συγκολλήσεις, Βιομηχανικός σχεδιασμός).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγων Μηχανικών
  • ECDL
  • SOLIDWORKS/AUTOCAD/CREO
  • Άδεια Τεχνίτη Μηχανικού Εγκαταστάσεων
  • Άδεια Αρχιτεχνίτη Συγκολλητή
  • Εγκαταστάτη εγκαταστάσεων καύσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Οργανωτικές ικανότητες, με υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους Άνδρες.
Επιθυμητή προϋπηρεσία στον τομέα του σχεδιασμού

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και προσεγμένο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Διαρκής ανάπτυξη κι εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχές και κίνητρα επιβράβευσης