Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/10/2020

Μηχανικός Πωλήσεων Φωτισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία leader στο χώρο του φωτισμού, αναζητά έναν Μηχανικό Πωλήσεων για την Αθήνα.

Τόπος Εργασίας: Αθήνα

Αρμοδιότητες:
Η/Ο κάτοχος της θέσης θα αναλάβει την ανάπτυξη της αγοράς στους 5 τομείς στους οποίους δραστηριοποιείται η εταιρείας: τον Τεχνικό – Επαγγελματικό, Αρχιτεκτονικό, Αστικό, Αθλητικό και Οδικό φωτισμό. Πιο συγκεκριμένα οι αρμοδιότητες περιλαμβάνουν:

  • Την παρακολούθηση έργων φωτισμού τόσο σε Ιδιωτικό, όσο και σε Δημόσιο Τομέα στην ευρύτερη περιοχή της Νοτίου Ελλάδος
  • Την προσέγγιση και εξυπηρέτηση των μελετητικών γραφείων (Αρχιτεκτονικών και Ηλεκτρομηχανολογικών) τα οποία απασχολούνται με τον φωτισμό και τη σύνταξη τεχνικών προδιαγραφών
  • Την παρακολούθηση τεχνικών εξελίξεων στον τομέα του «Smart City» και IOT (Internet Of Things) και τις έξυπνες εφαρμογές τηλεδιαχείρισης φωτός

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Πτυχίου Μηχανικού / Ηλεκτρονικού/ Ηλεκτρολόγου
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στο χώρο του φωτισμού ή σε παρεμφερή αγορά τεχνικού εξοπλισμού
  • Εξοικείωση με νέες τεχνολογίες και συστήματα
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες
  • Συνέπεια και επιμονή
  • Ικανότητα συμμετοχής σε εκπαίδευση εκτός του Νομού Αττικής, με παροχή διαμονής από την εταιρεία
  • Διαθεσιμότητα μετακινήσεων εκτός έδρας για έργα εκτός του λεκανοπεδίου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών
  • Bonus επίτευξης των ετήσιων στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Laptop και κινητό τηλέφωνο