Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2021

Στέλεχος Τμήματος Πωλήσεων - Εξυπηρέτηση πελατών (FRONT DESK)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η iGlass δραστηριοποιείται με έδρα τη Βιομηχανική Περιοχή Σίνδου Θεσσαλονίκης, και είναι ηγέτης στον κλάδου γυαλιού στην Ελλάδα (χονδρική πώληση γυαλιού και εξαρτημάτων γυαλιού, παραγωγή υαλοπινάκων ασφαλείας, γυάλινες κατασκευές και μηχανές επεξεργασίας γυαλιού).

Αναζητούμε ένα έμπειρο, εργατικό, ευφυή και αποτελεσματικό στέλεχος εξυπηρέτησης πελατών και γραφείου κίνησης, με πάθος για την πώληση και την διαχείριση της καθημερινής επικοινωνίας με τους πελάτες

Καθήκοντα:
Παραλαβή και αξιολόγηση αιτήσεων πελατών
Σύνταξη και υποβολή προσφορών σε πελάτες
Σύνταξη παραγγελιών και προώθησή τους στο τμήμα παραγωγής
Συνεχής επικοινωνία με το τμήμα παραγωγής για παρακολούθηση της πορείας των παραγγελιών
Κοστολόγηση της εκάστοτε παραγγελίας
Διαχείριση και οργάνωση των παραδόσεων των παραγγελιών στους πελάτες
Τηλεφωνική υποστήριξη πελατών, πωλητών της εταιρίας και υπαλλήλων εξυπηρέτησης πελατών
Ανάπτυξη και διατήρηση θετικών σχέσεων με τους πελάτες
Συνεργασία με άλλα τμήματα και ομάδες εντός της εταιρίας
Εκπαίδευση πάνω στα υφιστάμενα και νέα προϊόντα της εταιρίας
Επίλυση προβλημάτων και διαχείριση παραπόνων των πελατών με στόχο την επίτευξη μέγιστης ικανοποίησης
Σύνταξη αναφορών προς τη διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες:
Απόφοιτος ΤΕΙ Τεχνικής κατεύθυνσης
Εξαιρετική γνώση του MS Office
Απαραίτητη η γνώση Αγγλικής γλώσσας
Θα εκτιμηθούν:
H γνώση Λογιστικής
H γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων AutoCAD κλπ
Η γνώση προγραμμάτων ERP
Η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέση εξυπηρέτησης πελατών και πωλήσεων (Εμπορικό – Τεχνικό τμήμα).
Δυναμικός χαρακτήρας με δεξιότητες επικοινωνίας, ευελιξίας, επίλυσης προβλημάτων, ομαδικού πνεύματος
Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

Προσφέρουμε:
Απασχόληση σε μια σταθερή, συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με εδραιωμένη θέση στην αγορά, σε σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
Δυνατότητες εξέλιξης
Αμοιβή και παροχές ανάλογα με την εμπειρία και τη απόδοση

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΩΝ

m.kornilaki@iglass.gr