Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/09/2022

Β2Β Πωλητής / Πωλήτρια (Εκτυπωτικά Αναλώσιμα)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

    Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας εμπορίας μηχανημάτων και αναλωσίμων ψηφιακής εκτύπωσης, αναζητά να καλύψει τη θέση του/της Β2Β Πωλητή / Πωλήτριας.

    Η έδρα του ατόμου θα είναι στην Αττική.

    Ο ρόλος θα αναφέρεται στη Γενική Διεύθυνση.

    Αρμοδιότητες:

    Ο/Η κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος/η, τόσο για την διαχείριση, όσο και την ανάπτυξη του δικτύου πελατών της εταιρείας σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, αλλά και στην υπόλοιπη επαρχιακή Ελλάδα.

    Πιο συγκεκριμένα οι αρμοδιότητες είναι:
    • Διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας, με σκοπό την κάλυψη των αναγκών τους στα εκτυπωτικά αναλώσιμα
    • Έρευνα αγοράς με σκοπό την σύναψη νέων συνεργασιών, καθώς και περαιτέρω ανάπτυξη πελατολογίου στους τομείς δραστηριότητας της εταιρείας
    • Οικοδόμηση και διατήρηση μακροχρόνιων συνεργασιών
    • Εκπαίδευση των πελατών, δειγματισμός και υποστήριξη σε after sales επίπεδο των εκτυπωτικών αναλωσίμων
    • Παροχή πληροφοριών και επίλυση προβλημάτων σε θέματα παραγωγικής διαδικασίας, σε συνεργασία με το τεχνικό τμήμα
    • Απογραφή του προϊόντικού αποθέματος σε ετήσια βάση

        Απαραίτητα Προσόντα

        Προφίλ Υποψηφίου:
        • Απαραίτητη προϋπηρεσία στον χώρο των Β2Β πωλήσεων, ιδανικά σε βιομηχανικούς πελάτες
        • Βασική γνώση στον εκτυπωτικό τομέα θα θεωρηθεί προσόν
        • Ικανότητα διαχείρισης, προσέγγισης, αλλά και παρουσίασης προϊόντων σε βιομηχανικούς πελάτες θα εκτιμηθεί
        • Δυνατότητα ταξιδιών (περιορισμένης συχνότητας)
        • Εξοικείωση με τεχνικές και δείκτες πωλήσεων
        • Εξοικείωση με Μs Office και reporting
        • Οργανωτικές ικανότητες, αναλυτική και μεθοδευμένη σκέψη

          Παροχές

          • Ανταγωνιστικός μισθός & σύμβαση αορίστου χρόνου
          • Bonus επίτευξης στόχων
          • Παροχή εκπαίδευσης και τεχνικής κατάρτισης στα εκτυπωτικά αναλώσιμα
          • Εταιρικό Αυτοκίνητο
          • Κάλυψη εξόδων μετακινήσεων και τυχόν διαμονής
          • Εταιρικό Κινητό τηλέφωνο
          • Φιλικό, οικογενειακό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες μακροχρόνιας συνεργασίας και επαγγελματικής εξέλιξης