Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2019

Warehouse Administrator (Fixed-Term)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία στη διαχείριση αποθήκης;
Είσαι εξοικειωμένος με τη χρήση πληροφοριακών συστημάτων;
Τώρα, μπορείς να εργαστείς σε κορυφαία πολυεθνική εταιρεία στον τομέα της αισθητικής!

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα της αισθητικής βιομηχανίας, αναζητά Warehouse Administrator για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Αφορά πενθήμερη εργασία, Δευτέρα έως Παρασκευή (08.00-16.00 μ.μ) και o τόπος εργασίας είναι στα Βόρεια Προάστια Αθηνών (Μαρούσι Αττικής)

Οι κύριες αρμοδιότητες του ρόλου είναι:
• Διαχείριση Παραγγελιών (καταχώρηση στο σύστημα της εταιρείας, επεξεργασία, έκδοση Παραστατικών και παρακολούθηση της διαδικασίας αποστολής)
• Καταχώρηση καινούργιων κωδικών στο σύστημα
• Έκδοση δελτίων παράδοσης για την αποστολή των παραγγελιών
• Εξυπηρέτηση πελατών μέσω emails & τηλεφώνου

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη εμπειρία σε θέση διαχείρισης αποθήκης, τουλάχιστον για 1 έτος
• Πολύ καλή γνώση & χρήση Ms Office (έμφαση στο Excel)
• Εξοικείωση με την χρήση πληροφοριακών συστημάτων
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες Υποψήφιου
• Άριστες οργανωτικές ικανότητες
• Σχολαστικότητα & μεθοδικότητα
• Έμφαση στη λεπτομέρεια
• Ικανότητας εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών συγχρόνως

Παροχές

• Σταθερός Μικτός Μηνιαίος Μισθός
• Οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
• Παροχή συνεχούς υποστήριξης