Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/12/2022

Βιομηχανικός Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ATHENS | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία INGROUP αναζητεί για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλη εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των μηχανημάτων:

(HR 738)

Ο/η νέος/α συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη του πελατολογίου και την αύξηση των πωλήσεων.

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:
• Ανάπτυξη πελατολογίου
• Προγραμματισμός επισκέψεων σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
• Παρακολούθηση της αγοράς, ανάλυσης του ανταγωνισμού και χαρτογράφηση της αγοράς
• Διαπραγμάτευση προσφορών και διαχείριση συμφωνιών
• Συμμετοχή σε δημόσιους διαγωνισμούς για την ανάθεση έργων

Προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
• Απαραίτητη προϋπηρεσία 1-2 έτη στο χώρο των πωλήσεων σε εταιρείες γεωργικών μηχανημάτων, αυτοκινητοβιομηχανίες, νοσοκομεία, δημόσιους φορείς
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Καλή χρήση προγραμμάτων MS Office

Απαιτούμενες δεξιότητες:

• Πελατοκεντρική προσέγγιση και υπευθυνότητα
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Οργανωτικότητα
• Συνέπεια και ευγένεια

Παροχές:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Βonus
• Δυναμικό περιβάλλον εργασίας