Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/11/2020

Έμπειρος οδηγός Γ' κατηγορίας, με γνώση Γερμανικών για οικοδομική εταιρεία στο Ντίσελντορφ

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη DUSSELDORF | Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από την ALPHA JOBS, εκ μέρους μεγάλης οικοδομικής εταιρείας στη Γερμανία (περιοχή Ντίσελντορφ), η οποία αναλαμβάνει ανακαινίσεις διαμερισμάτων, ζητείται έμπειρος οδηγός φορτηγού 30 έως 50 ετών, με γνώση Γερμανικών σε καλό επίπεδο επικοινωνίας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Φόρτωση, μεταφορά και εκφόρτωση υλικών οικοδομής στα διαμερίσματα που ανακαινίζει η εταιρεία
  • Ο οδηγός μαζί με τον συνοδηγό θα πρέπει να μεταφέρουν πλακάκια, κόλλες, laminate και άλλα οικοδομικά υλικά σε διαμερίσματα που βρίσκονται από το ισόγειο μέχρι και τον 4ο όροφο, πολλές φορές χωρίς ασανσέρ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στη Γερμανία, τουλάχιστον 3 ετών.
  • Δίπλωμα οδήγησης Γ' κατηγορίας
  • Γνώση Γερμανικής γλώσσας σε καλό επίπεδο (τουλάχιστον Β1
  • Ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Εξοικείωση με smartphones και χρήση apps για το λογισμικό καταγραφής εργασιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Διαμονή (2 άτομα/ δωμάτιο)
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη από Γερμανικό φορέα
  • Ωράριο εργασίας: Δευτέρα-Σάββατο 08:00-16:30 (συμπεριλαμβάνεται μισή ώρα διάλειμμα)
  • 2,5 ημέρες πληρωμένης άδειας για κάθε μήνα εργασίας
  • Μισθός: 12,56€ μικτά / ώρα + υπερωρίες

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, απαραιτήτως με πρόσφατη φωτογραφία