Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/2/2023

Διαχειριστής Έργων - Project Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ΙDS Consulting, εταιρία συμβούλων με έδρα τη Θεσσαλονίκη, διαθέτει πολυετή και εξειδικευμένη εμπειρία στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών όσον αφορά ολοκληρωμένες συμβουλευτικές και διαχειριστικές υπηρεσίες σε επιχειρήσεις, οργανισμούς και φορείς του δημόσιου και του ιδιωτικού τομέα.
Στο πλαίσιο ανάπτυξής της αναζητά υποψήφιο/α για τη θέση του/της Διαχειριστή/ριας Έργων- Project Manager.

Περιγραφή θέσης:

  • Διαχείριση Ευρωπαϊκών και Εθνικών Προγραμμάτων
  • Οργάνωση και παρακολούθηση της υλοποίησης των έργων
  • Συντονισμός των εταίρων και κατανομή των εργασιών μεταξύ των μελών της ομάδας έργου
  • Έλεγχος των παραδοτέων και τήρηση του χρονοδιαγράμματος υλοποίησης των έργων
  • Συγγραφή και υποβολή εκθέσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, κατά προτίμηση Οικονομικών/ Κοινωνικών, Πολυτεχνικών Σχολών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Επιθυμητή η κατοχή μεταπτυχιακού διπλώματος στους τομείς των κοινωνικών/ ανθρωπιστικών ή νομικών ή πολιτικών ή οικονομικών επιστημών
  • Τεκμηριωμένη εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών
  • Επιθυμητή η εμπειρία στους παρακάτω τομείς:
  • Υπηρεσίες Συμβούλου Υποστήριξης για την Ολοκληρωμένη Διαχείριση και υλοποίηση Συγχρηματοδοτούμενων Έργων
  • Σχεδιασμό, διαχείριση και υλοποίηση έργων στα πλαίσια έργων περιφερειακής ανάπτυξης,
  • Άριστη γνώση χρήσης του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος (ΟΠΣ)
  • Υποστήριξη Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης,
  • Σχεδιασμό, διαχείριση και υλοποίηση έργων διασυνοριακής και διακρατικής
  • συνεργασίας (INTERREG),
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και της Ελληνικής γλώσσας (απαιτείται η πολύ καλή κατανόηση και η ευχέρεια στον γραπτό και προφορικό λόγο)
  • Άριστη γνώση MS Office και ψηφιακών εργαλείων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ευκαιρίες και προοπτικές σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε μια ομάδα ατόμων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες