Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2022

Μηχανικός Συντήρησης (Μηχανολόγος)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΠΑΤΡΩΝ | ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, για το εργοστάσιο στη ΒΙΠΕ Πατρών:

Μηχανικό συντήρησης (Μηχανολόγος)

Βασικές αρμοδιότητες :

• Αναλαμβάνει την επίλυση των βλαβών εφόσον προκύψουν κατά την παραγωγική διαδικασία.
• Συμμετέχει στις τακτικές προληπτικές συντηρήσεις βάσει των τεχνικών αναγκών του εργοστασίου.
• Συμβάλλει στην αναβάθμιση των τεχνικών εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού.
• Προσφέρει την τεχνογνωσία του στους εργαζόμενους της παραγωγής, διασφαλίζοντας το σωστό χειρισμό του εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού.
• Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (γραπτό, προφορικό λόγο & τεχνική ορολογία).
• Καλή γνώση μηχανολογικών σχεδίων.
• Γνώση μηχανολογικών αυτοματισμών παραγωγικών μηχανών
• Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου.
• Προσαρμοστικότητα, ευελιξία και δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες.
• Για άντρες υποψήφιους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση και μάθηση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξασφαλισμένη μεταφορά από και προς στην Πάτρα