Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/9/2022

Υπάλληλος Ασφαλιστικού Πρακτορείου

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τα ασφαλιστικά γραφεία ΣΚΑΡΠΑΣ ΑΕ δραστηριοποιούνται στον χώρο των ασφαλίσεων με εξειδίκευση στις Ομαδικές ασφαλίσεις και στις ασφαλίσεις Μεγάλων Κινδύνων. Στα πλαίσια ανάπτυξης των δραστηριοτήτων τους αναζητούν υπάλληλο για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία παρουσιάσεων προγραμμάτων ασφάλισης σε Power Point
  • Δημιουργία φύλλων δεδομένων excel
  • Μελέτη και συγκριτική παρουσίαση ασφαλιστικών προγραμμάτων
  • Παρακολούθηση και υποστήριξη πελατολογίου Ομαδικών ασφαλίσεων
  • Δημιουργία και Διαχείριση e-mail marketing campaigns
  • Καταχώρηση δεδομένων σε ασφαλιστικό πρόγραμμα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Άριστη γνώση MS Office (Power Point, Word, Excel)
  • Γνώση Αγγλικών
  • Δεξιότητα στην επικοινωνία
  • Συνέπεια και διακριτικότητα
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Θα ληφθεί σοβαρά υπόψιν: Κατοχή Πιστοποίησης Α Ασφαλιστικού συμβούλου

Παροχές

  • Βασικές αποδοχές
  • Κινητό
  • Επιπλέον προνόμια