Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/11/2021

Τεχνικός Σύμβουλος Συνεργείου / Φανοβαφείου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑΠΟΛΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Τεχνικός Σύμβουλος για το Συνεργείο / Φανοβαφείο στη Νεάπολη.

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή οχημάτων, οπτικός έλεγχος
  • Ανίχνευση αναγκών πελατών και εύρεση ευκαιριών πώλησης υπηρεσιών και ανταλλακτικών
  • Εύρεση τεχνικών ενημερώσεων και τεχνική καθοδήγηση τεχνιτών
  • Γνώση του απαραίτητου λογισμικού για εύρεση ανταλλακτικών, αξεσουάρ και κωδικών εργασίας
  • Ενημέρωση πελατών για εξτρά εργασίες και σύνταξη προσφορών για αυτές
  • Γνώση εύρεσης ανταλλακτικών και εκτίμηση ζημιών φανοποιείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (Ανάγνωση αρκετών τεχνικών ενημερώσεων στα αγγλικά και συχνή επικοινωνία με πελάτες Βαλκανικών χωρών)
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών (Καθημερινή χρήση λογισμικού της ΤΟΥΟΤΑ, χρήση πλατφόρμας Google, email, ημερολόγια, επαφές, Microsoft Office 365)
  • Ικανότητα πωλήσεων, διάθεση για επικοινωνία, ευγένεια. (Η θέση απαιτεί ένα άτομο με τεχνικό υπόβαθρο, προσανατολισμένο όμως στις πωλήσεις)
  • Οργανωτικές ικανότητες (καθοδήγηση των εργασιών του συνεργείου / φανοβαφείου)
  • Συνεργατικότητα και διάθεση προσφοράς στο επιχειρησιακό σύνολο

Παροχές

  • Σταθερός μισθός
  • Bonus επί στόχων πωλήσεων