Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/06/2016

ΙΤ MANAGER (ΘΗΒΑ)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος Επιχειρήσεων με έδρα στη Θήβα & δραστηριοποίηση στην κατασκευή Επίπλων Κουζίνας, ζητά για πλήρη απασχόληση IT MANAGER.

Αρμοδιότητες

- Ο/Η κάτοχος της θέσης αναφέρεται στην διοίκηση

- Είναι υπεύθυνος/η για την ομαλή λειτουργία της υφιστάμενης υποδομής και επίσης στην υλοποίηση εφαρμογών σε SQLServer, σε .net. Συμμετέχει σε όλο τον κύκλο ανάπτυξης, από τη συλλογή προδιαγραφών, μέχρι τις τελικές δοκιμές και την εκπαίδευση των χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Πληροφορικής

- Εργασιακή εμπειρία (τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση)

- Εμπειρία στη σχεδίαση και ανάπτυξη λογισμικού

- Άριστη ικανότητα συγγραφής τεχνικών κειμένων και σύνταξης/καταγραφής προδιαγραφών ITProjects

- Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

- Οργανωτικές ικανότητες και  ομαδικό πνεύμα

- Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου

- Αίσθημα ευθύνης, συνέπεια και δέσμευση για το αποτέλεσμα

Απαραίτητες Γνώσεις

- Εμπειρία ανάπτυξης εφαρμογών με χρήση Javascript, VB.NET, TransactSQLκαι aspvbscript.

- Γνώσεις διαχείρισης βάσεων δεδομένων

- Γνώσεις Active Directory, Exchange, VMWare

- Υποχρεωτικά γνώσεις του UnisoftAtlantisERPκαι Mantis LVision

Συστατικές επιστολές θα εκτιμηθούν.

Δεν θα ληφθούν υπόψη τα Βιογραφικά Σημειώματα που δεν πληρούν τα απαιτούμενα κριτήρια.

Παροχές

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών και προοπτική μόνιμης συνεργασίας.