Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/11/2017

Dispatcher / Αποστολέας (Μάνδρα Αττικής) (κωδ. θέσης: S-722/ 75941)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, βιομηχανίας στην Μάνδρα Αττικής, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Παραλαβή παραγγελιών από τον Δρομολογητή και ταξινόμηση τους ανά περιοχή και πελάτη.

·      Προετοιμασία παραγγελιών – Τοποθέτηση των προϊόντων μέσα σε παλέτες ανά παραγγελία. Έλεγχος τήρησης διαδικασίας FIFO στις παρτίδες των προϊόντων.

·      Παρακολούθηση φόρτωσης φορτηγών με τις παραγγελίες κι έλεγχος τήρησης κανόνων ασφαλείας. Έλεγχος και τήρηση αποθεμάτων ετοίμων προϊόντων στην αποθήκη.

·      Παράδοση εντύπων ετοίμων προς αποστολή προϊόντων στο τμήμα τιμολόγησης.

·      Σκανάρισμα των προϊόντων σύμφωνα με την αντίστοιχη οδηγία

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·         Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε βιομηχανικό περιβάλλον

·         Απόφοιτος Λυκείου

·         Βασική γνώση Αγγλικής γλώσσας

·         Εξοικείωση στη χρήση Η/Υ

·         Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας

·         Οργάνωση, μεθοδικότητα, φιλότιμο, προθυμία

·         Καλή φυσική κατάσταση

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·         Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών